Takiego biegu nie ma nigdzie, w Rzeszowie znów pobiegną charytatywnie i na „ostro”

 

Takiego biegu nie ma nigdzie, w Rzeszowie znów pobiegną charytatywnie i na „ostro”


Opublikowane w wt., 28/03/2023 - 15:14

W niedzielę 16 kwietnia o godzinie 10 w Rzeszowie odbędzie się II Charytatywny Bieg Na Ostro. Wydarzenie ma charakter towarzyski i będzie połączeniem aktywności sportowej, integracji i ogólnej zabawy. Całość dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na potrzeby Domu Dziecka Mieszko w Rzeszowie przy ul. Nizinnej oraz stypendia sportowe. Tę wyjątkową imprezę organizuje Stowarzyszenie Sportowe SWIM TRI Rzeszów, a patronował mu  będzie Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. Organizatorzy przygotowali dwa dystanse. Bieg dla dzieci do 15 roku życia, które będą miały do pokonania dwie pętle po około 400 metrów. Po każdej pętli uczestnik biegu będzie musiał zjeść jednego stripsa KFC oraz bieg główny na dystansie pięciu kilometrów. W tym wypadku do pokonania będzie pięć pętli około liczących około jednego kilometra i 100 metrów. Również i na tym dystansie każdy uczestnik po każdej pętli musi skonsumować jednego stripsa KFC. Liczył się łączny czas biegu i jedzenia.

- Miałem okazję rok temu wystartować w tym biegu. Pięć kilometrów nie jest dużym dystansem, ale pokonać go z dodatkowym wyżywieniem na „ostro” nie było takie łatwe. Fakt, że stripsy KFC były bardzo pyszne, ale w biegu ciężko było je skonsumować, koniecznie trzeba było przystanąć. Trochę bieganie utrudniał nam „ostry” wiatr, ale w końcu był to bieg na „ostro”. Biegło się wspaniale, a w imprezie wzięła udział dość liczna ekipa żołnierzy Stanów Zjednoczonych. Było ich chyba około setki i nawet udało się kilku zostawić za sobą, tak, że z formą nie jest jeszcze źle. Nie wątpliwie była to dodatkowa atrakcja tej imprezy, o której dowiedzieliśmy się dopiero przed startem. Niektórzy z nich startowali w pełnym umundurowaniu i z pełnym wyposażeniem. Zwłaszcza dzieci miały mnóstwo radości podczas oglądania sprzętu wojskowego i robienia wspólnych zdjęć. Planuje start w II edycji i już jestem na liście startowej i polecam ten bieg, w którym wszyscy są zwycięzcami-mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i uczestnik I edycji biegania na „ostro”.

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 14 kwietnia do godz.23:59. Dowolna opłata startowa wynosi min. 15 zł, ale organizatorzy proszą o jak najhojniejsze datki, zostaną one w całości przekazane na  potrzeby dzieci Domu Dziecka w Rzeszowie przy ul. Nizinnej oraz stypendia dla młodzieży uzdolnionej sportowo. Biura zawodów zlokalizowane będzie przy Restauracji KFC w centrum Bi 1 Aleja Wincentego Witosa 21 w Rzeszowie i czynne w dniu 16.04.2023 od godz. 9:00. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal oraz wyjątkowy numer startowy.

 

Więcej informacji i zapisy:
https://competitions.timekeeper.pl/ii-charytatywny-bieg-na-ostro?fbclid=IwAR0h-N2QP-xa2beI1QGz2ZQBJ2iTadf5ptKwaiZJBCPhvS1ObNlxL-jTnTw

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce