Także Bytom na mapie biegów mikołajkowych

 

Także Bytom na mapie biegów mikołajkowych


Opublikowane w pt., 05/12/2014 - 08:41

Skoro tak wiele miast organizuje swój bieg z okazji 6 grudnia, Bytom nie mógł być gorszy. Taką motywację powstania imprezy podaje sam jej organizator Paweł Papierzański.

– Pomysł zrodził się rok temu. W okolicy jest kilka biegów mikołajkowych a w Bytomiu nie było. W tym roku postanowiliśmy to połączyć z akcją charytatywną. Dochód z opłat startowych zostanie przeznaczony na nowy Dom Nadziei.

II Bieg Świętych Mikołajów wystartuje z bytomskiego Rynku 6 grudnia o 10:00. Dystans – 1200 m. Godzinę później odbędzie się bieg główny, rozgrywany na trzech pętlach - w sumie 3,6 km. Opłata w wysokości 10 zł pobierana jest tylko za dłuższy z biegów. W krótszym może wystartować każdy. – To taki dystans, który może pokonać każdy, zwłaszcza jeśli nie czuje się na siłach, żeby przebiec dłuższą trasę – mówi Papierzański.

Ponieważ to bieg Mikołajów, obowiązują stosowne stroje najlepiej kompletne, chociaż w przypadku ich braku może być sama czapka św. Mikołaja lub dowolne ubranie. W końcu chodzi o dobrą zabawę i pomoc potrzebującym.

Na wszystkich biegających Mikołajów będzie czekał słodki poczęstunek oraz gorąca kawa lub herbata. – To także dobra okazja, żeby poznać miasto, jeśli ktoś jeszcze nie był w Bytomiu. Trasa została poprowadzona w ścisłym centrum miasta – tłumaczy organizator.

Do tej pory zapisało się prawie 100 osób, ale z pewnością w sobotę zgłosi się więcej chętnych. Ciekawostką jest, że na liście startowej widnieją nie tylko Bytomianie, sporo zawodników przyjdzie z okolicznych miast. Może warto do nich dołączyć?

Bytomski Bieg Świętych Mikołajów w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce