Tatra Fest Bieg - tatrzański ultramaraton. Śpiesz się z zapisami!

 

Tatra Fest Bieg - tatrzański ultramaraton. Śpiesz się z zapisami!


Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 15:09

Zapisy na Tatra Fest Bieg ruszyły dopiero wczoraj o 20:00, a na listach startowych jest już 114 osób.

- Organizujemy Tatrzański Festiwal Biegowy po raz pierwszy. Jest nam bardzo miło, że spotkał się z zainteresowaniem. Myślę, że bieganie w Tatrach zawsze samo się broni. Trasa jest atrakcyjna, ciekawa i to pewnie dlatego. Limit dla ultramaratonu wynosi 200 osób i możemy się domyślać, że za parę dni zostanie wyczerpany- mówi Jakub Brzosko, jeden z pięciu organizatorów.

Chociaż będzie to pierwsza edycja imprezy, jej organizatorzy mają już 10-letnie doświadczenie. To oni stoją za Spotkaniami z Filmem Górskim oraz za Akademią Górską. Cała piątka jest też aktywna sportowo. Można być również spokojnym o bezpieczeństwo podczas biegu. Jakub Brzosko jest ratownikiem TOPR i przewodnikiem tatrzańskim, w grupie jest również ratownik GOPR, a swoim doświadczeniem służy też Klub Wysokogórski Zakopane.

Głównym biegiem festiwalu będzie Ultramaraton Tatrzański. Jego 48-kilometrowa trasa o sumie przewyższeń ok. 1746m,prowadzi kamienistymi szlakami przez Pogórze Gubałowskie i Tatrzański Park Narodowy.

- Trasa została wyznaczona na bazie dawnego biegu Klubu Wysokogórskiego. Na pewno wyższe partie Doliny Chochołowskiej mogą sprawić problemy. Na Polanie Chochołowskiej obowiązuje limit 4-godzinny. Potem zaczynają się trudności, stromizny, grań, no i odcinek od Grzesia na Wołowiec to newralgiczne miejsce. Tu trzeba brać pod uwagę nie tylko samą trasę, ale też obiektywne zagrożenia, takie jak burze, mgła, deszcz. Dlatego wprowadziliśmy jeszcze jeden limit czasowy na Wołowcu- wyjaśnia Jakub Brzosko.  

Oprócz punktów z limitem czasowym, trzeba się będzie zameldować również na czterech innych punktach. Zaliczenie ich wszystkich jest kluczowe dla klasyfikacji biegu. Start i meta ultramaratonu zostaną zlokalizowane w mieście, żeby kibice mogli wspierać finiszujących biegaczy.

W programie festiwalu jest również bieg na dystansie 10km, biegi dla dzieci, bieg dla osób po chorobie nowotworowej oraz atrakcje dla kibiców. W centrum Zakopanego stanie miasteczko festiwalowe, gdzie będzie można m.in. skorzystać z warsztatów jogi dla biegaczy, nauczyć właściwej regeneracji i skutecznego treningu.

Organizator

Regulamin

Zapisy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce