Tegoroczna edycja Hardrock 100 odwołana!

 

Tegoroczna edycja Hardrock 100 odwołana!


Opublikowane w wt., 11/06/2019 - 11:07

Przewidziany na 17 lipca start Hardrock 100 Endurance Run został odwołany. Wszystko z powodu rekordowych opadów śniegu, które zimą nawiedzały Kolorado.

Chociaż pora roku się zmieniła i poziom pokrywy śnieżnej się obniża, kilka problemów pozostało. Utrudnienia np. w postaci pozostałości po lawinach, czy niestabilnych mostów śnieżnych występują na 40% trasy. Niektóre punkty pomocy byłyby niedostępne a organizatorzy nie byliby w stanie zapewnić bezpieczeństwa zawodnikom. Podjęli więc decyzję, że bieg odwołują.

Uczestnicy, wśród których nie brakuje biegaczy z elity, przyjęli odwołanie ze zrozumieniem. Na liście startowej byli m.in. Darcy Piceu, Betsy Kalmeyer, Jason Schlarb, Dylan Bowman czy obrońcy tytułów sprzed roku Jeff Browning i Sabrina Stanley. W tym roku nie było na liście startowej Polaków.

Teraz wszyscy zawodnicy mają do wyboru rezygnację z Hardrock i odzyskanie pieniędzy lub start w edycji 2020 bez konieczności wykazania się nowymi biegami kwalifikacyjnymi.

Organizatorzy zapewnili, że myślą też o tych, którzy mimo wszystko przyjadą do Silvertone. Na razie nie wiadomo jeszcze, co zostanie im zaproponowane, ale na pewno będzie to okazja, by spotkać się ze społecznością skupioną wokół biegu.

Hardrock 100 dotychczas został odwołany dwa razy. W 1995 r. przyczyną również był śnieg. W 2002 r. bieg się nie odbył z powodu zagrożenia pożarowego. W zeszłym roku losy imprezy ważyły się do ostatniej chwili. Najpierw trasie zagrażały pożary, a potem ulewne deszcze, które odcięły region od dróg dojazdowych. Jeszcze tydzień przed ubiegłorocznym startem, organizatorzy i biegacze usuwali skutki gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce