Tegoroczny, VII Bieg Beskidnika z nowymi dystansami

 

Tegoroczny, VII Bieg Beskidnika z nowymi dystansami


Opublikowane w czw., 18/08/2022 - 11:05

Tegoroczny, VII Bieg Beskidnika z nowymi dystansami

Grono miłośników biegów górskich powiększa się z roku na rok. Biega prawie każdy z nas albo znajomi z naszego otoczenia. Dodatkowo wzrasta zainteresowanie przyrodą Beskidu Niskiego, który zyskuje wśród wielu turystów i biegaczy na popularności. To właśnie dla nich organizatorzy Biegu Beskidnika przygotowali wyjątkową ofertę.

- Wydawałoby się, że siódma edycja zawodów, więc nerwy powinny być nieco mniejsze, ale to tak nie działa. Szczególnie, że już od dłuższego czasu zapisujemy na VII Bieg Beskidnika. W tym roku pobiegniemy drugiego października w niedzielę i będzie w czym wybierać.

Do wyboru będzie trasa 73 km z Ożennej do Folusza, trasa 42 km z Banicy do Folusza i nasze sztandarowe dystanse 21 km i 6 km bez zmian w stosunku do ubiegłych lat. Zapisywać się możecie do 16 września do godziny 20. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Waszą obecność w tym roku – mówią Grażyna Leńczuk i Justyna Maniak z MDK Jasło, organizatorki tej imprezy.

Tegoroczny, VII Bieg Beskidnika z nowymi dystansami

Instytucjonalnie, oranizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Honorowy patronat podobnie jak i w poprzednich latach sprawuje Adam Pawluś, starosta jasielski. Partnerami biegu są Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILARIS, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Gmina Dębowiec oraz Magurski Park Narodowy. Już w tej chwili na liście startowej znajduje się ponad 100 osób, są też chętni do pobiegnięcia w Beskidniku Ultra i wyjątkowo dużo osób na Beskidnik Maraton.

Adam Pawluś, starosta jasielski

- Miałem okazję wystartować w tym wyjątkowym biegu w poprzednich latach, a w tym roku także w Zimowym Beskidniku. Polecam go tym którzy lubią wspaniałe górskie widoki, super organizację, bogate pakiety startowe i wspólną integrację przy ognisku. Oczywiście dla najlepszych jest masę nagród. Ja już się zapisałem i jak co roku wstawimy się z mocną ekipą z Gorlickiej Grupy Biegowej i z powiatu gorlickiego – zachęca Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

- W ramach imprezy planujemy też biegi dla najmłodszych Beskidników. Proszę śledzić na bieżąco nasze informacje na stronie internetowej oraz na www.facebook.com/BiegBeskidnika. Serdecznie zapraszamy – dodają organizatorki. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Zapisy oraz więcej informacji

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce