Tłumy (po raz kolejny) biegały na milę w Nowym Jorku [WIDEO]

Opublikowane w czw., 18/09/2014 - 11:45

Gdzie najchętniej i najliczniej biega się na milę? Nie, nie w Krynicy, choć bardzo byśmy tego chcieli. Ponad 5600 osób zgromadziła w minioną sobotę kolejna edycja prestiżowej nowojorskiej imprezy pn. NYRR Fifth Avenue Mile. Złotymi zgłoskami w karty historii wydarzenia wpisała się Jenny Simpson, wygrywając tu już po raz trzeci.

Zwycięstwem w Wielkim Jabłku Simpson potwierdziła znakomitą formę. W tym sezonie Amerykanka pobiła już rekordy życiowe na 1500 i 300m na bieżni (odpowiednio 3:57,22 i 8:29,58) i zwyciężyła prestiżową serię IAAF Diamond Race na krótszym z dystansów. Ulica to jednak nie to samo co bieżnia – stwierdziła krótko na mecie Fifth Avenue Mile, którą osiągnęła w czasie 4:19,4, wyprzedzając zwycieżczynię imprezy z 2012 roku Brendę Martinez o dwie dziesiąte sekundy.

Zobacz wyścig elity kobiet:

Dwie dziesiąte sekundy rozdzieliły z kolei czwórkę najlepszych meżczyzn. Do rozstrzygnięcia rywalizacji był potrzeby fotofinisz. Zwyciężył Jordan Mcnamara z czasem 3:51,0. – Starałem się to wszystko dobrze policzyć. A gdy się ekscytujesz, to dzieją się piękne rzeczy – stwierdził na mecie zwycięzca.

Co ciekawe, z takim samym czasem co zwycięzca sklasyfikowano drugiego na mecie Garreta Heath'a. Jedną i dwie dziesiąte straty zanotowali odpowiednio Paul Robinson i Augustine Choge.

Zobacz wyścig elity mężczyzn:

Obok rywalizacji elity podczas Fifth Avenue Mile rozegrano aż 18 serii biegów dla amatorów w wieku 15 – 70+ lat, wyścig dzieci i wózkarzy. Biegi ukończyło ponad 5500 osób. Łącznie słynną trasę spod Metropolitan Museum of Art do Grand Army Plaza, zlokalizowanej obok Central Parku, pokonało 5610 osób, w tym 2600 kobiet.