Toruń Cup: Gwiazdy lekkiej w mieście Kopernika

 

Toruń Cup: Gwiazdy lekkiej w mieście Kopernika


Opublikowane w pon., 12/01/2015 - 09:19

Trwa odliczanie do pierwszej edycji Międzynarodowego Halowego Mityngu Copernicus - Toruń Cup, który odbędzie się 3 lutego. Jak zapowiadają organizatorzy, nad Wisłę zjadą się najlepsi lekkoatleci, i to nie tylko z naszego kraju. Trwa sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Zmagania sportowców będzie mogło oglądać prawie 5000 kibiców. – Do wolnej sprzedaży skierowaliśmy 2500 wejściówek. Natomiast około 2000 miejsc przewidzieliśmy dla Klubu Kibica. Zorganizowane grupy będą mogły zaszczepić lekkoatletykę młodym kibicom, pokazując im piękną halę oraz miasto – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, organizator Toruń Cup.

– Dla mnie ta hala jest jak teatr, bo zmagania toczyć będą się bardzo blisko. Zawodników można niemal, że dotknąć. Nie dziwie się więc, że wejściówki zwłaszcza wśród grup cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapraszam szkoły do zgłaszania się, bo można tych darmowych miejsc zabraknąć – sugeruje nasz rozmówca.

Warto dodać, że zmagania toczyć się będą na bieżni, na której rok temu odbywały Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie*. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji do przeżywania lekkoatletycznej rywalizacji pod dachem, będzie miał na to szansę w Toruniu. Zachęca także cena biletów na toruński mityng, która wynosi 10 zł.

Podczas Halowego Mityngu Copernicus - Toruń Cup rozegranych zostanie siedem konkurencji męskich oraz pięć żeńskich. Głównymi bohaterami będą m.in. Adam Kszczot oraz Marcin Lewandowski, którzy pobiegną na 800m oraz Kim Collins, reprezentujący Saint Kitts i Nevis, Mistrz Świata z 2003 roku w sprincie, który pobiegnie na 60m.

W pozostałych konkurencjach wystartują takie gwiazdy jak: Tomasz Majewski, Paweł Wojciechowski, Kamila Lićwinko czy Justyna Kasprzycka. Więcej nazwisk poznanym w przyszłym tygodniu. – Zmagania toczyć się będą w dwunastu konkurencjach. Wystartuje kwiat polskiej lekkiej atletyki oraz najlepsi zawodnicy w Europie. Czekamy jeszcze na kilka potwierdzeń. Próbujemy wszystko przygotować na najwyższym poziomie – mówi Krzysztof Wolsztyński.

Międzynarodowy Halowy Mityng Copernicus - Toruń Cup ma być imprezą cykliczną. Organizatorzy mają ambitne plany.

– Toruń będzie prawdopodobnie starał się o organizację Mistrzostw Europy w 2019 roku. Dlatego miasto musi istnieć na mapie europejskiej lekkiej atletyki. Nasza impreza ma rangę European Athletics Indoor Permit Meeting a to jest najwyższa kategoria w rankingu na Starym Kontynencie. Myślę, że za dwa lata, jeśli budżet imprezy będzie wyższy, spróbujemy wejść do rankingu IAAF – dodaje Krzysztof Wolsztyński.

Mityng rozegrany zostanie 3 lutego. Początek zawodów o godzinie 18:00.

*W tym samym miejscu w marcu będą rywalizować lekkoatletyczni weterani w ramach Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce.

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce