Toruń: Znowu wygrywają Polacy. Warto to zobaczyć na własne oczy

 

Toruń: Znowu wygrywają Polacy. Warto to zobaczyć na własne oczy


Opublikowane w pt., 27/03/2015 - 13:45

W przedostatnim dniu Mistrzostw Europy w Toruniu znowu zabłysnęli Polacy. Bohaterem był m.in. Jan Rybarczyk, Antoni Cichończuk i Krzysztof Borowski, którzy w swoich kategoriach wiekowych wygrali bieg przełajowy na 5 km.

10 Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów odbywają wbrew nazwie nie tylko pod dachem. Piątkowe zmagania przyniósły pełną wyzwań rywalizację na 5-kilometrowej trasie zlokalizowanej w lasku okalającym halę sportową. Dystans nie sprawił uczestnikom problemów, ale ukształtowanie terenu i pogoda już tak. W Toruniu pada deszcz, który powoduje, że piaszczysta leśna droga staje się jeszcze trudniejsza. Jak na bieg przełajowy przystało zawodnicy mierzyli się z licznymi podbiegami.

- Trasa była ciężka. Te podbiegi dały mi się we znaki i jestem naprawdę zmęczony - mówił nam brytyjski zawodnik Phil Brennan, który mimo zmęczenia zachował dobry humor. Zresztą radością tryskają tu wszyscy biegacze i dopingują się wzajemnie.

- Ja wszystkim biję brawo. Zasłużyli- powiedziała nam Ewa Kasierska biegaczka, która ma już za sobą kilka konkurencji i czeka na własny start w crossie.

W czasie zmagań biegaczy przełajowych z piaskiem i terenem, na hali trwają kwalifikacje i półfinały w innych konkurencjach. Kibice na trybunach mogą przyglądać  się  zmaganiom sprinterów, na dystansie 200m i 60 m przez płotki. W konkurencjach biegowych zostaną również rozegrane biegi na 1500m. Wśród zawodników zobaczymy m.in. Zofię Więciorkowską. Była reprezentantka Polski  w lekkoatletyce wygrała już na swoim koronnym dystansie 800m i zamierza powalczyć o wysoką lokatę na kolejnym dystansie

- Przyleciałam do Polski specjalnie na tę imprezę i zamierzam pobiec jak najlepiej, chociaż na pewno będę odczuwała skutki wczorajszego biegu - powiedziała nam mieszkająca w USA Zofia Więciorkowska.

Oprócz konkurencji biegowych rywalizują ze sobą zawodnicy m.in. skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż, pchnięcia kulą. Warto przyjść do Hali Widowiskowo Sportowej w Toruniu i zobaczyć to na własne oczy.  Wstęp jest bezpłatny. Kto ma za daleko do Torunia, może śledzić nasz portal. Wkrótce pojawi się u nas galeria zdjęć i materiały wideo.

IB

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce