Trashmageddon 2021 – ekstremalne zawody w sprzątaniu lasu

 

Trashmageddon 2021 – ekstremalne zawody w sprzątaniu lasu


Opublikowane w wt., 31/08/2021 - 09:21

Po udanej ubiegłorocznej, pierwszej edycji Trashmageddonu pod szczecińską Wieżą Bismarcka, gdzie w trudnych warunkach terenowych i niesamowitym błocie udało się zebrać 2 tony śmieci, czas na drugą odsłonę tych pierwszych w Polsce ekstremalnych zawodów w sprzątaniu lasu. Tym razem
zabierzemy was w zupełnie inne miejsce.

Będzie to miejsce pełne zieleni, pełne historii i pełne śmieci... Będziecie schodzić po linie do wąwozu, przechodzić przez tunel, a nawet się czołgać, aby je wydobyć! Czeka was spora dawka adrenaliny, rywalizacja, niezapomniana przygoda i dobra zabawa, a na koniec piękna, czysta przyroda. I o to właśnie chodzi!

Zasady: Uczestnicy Trashmageddonu będą mieć maksymalnie 3 godziny na to, aby zebrać z lasu jak najwięcej śmieci. Aby je zebrać będą musieli często przedzierać się przez krzaki, wąwozy, tunele, strome górki, powalone drzewa i inne przeszkody terenowe. Nie będzie lekko! Śmieci każdego uczestnika będą
każdorazowo ważone na starcie/mecie i na tej podstawie zostaną wyłonieni zwycięzcy.

Wydarzenie odbędzie się 25.09.2021 r. na terenie szczecińskiej części Puszczy Bukowej przy historycznej sztucznej grocie. Każdy uczestnik od momentu startu będzie mógł sprzątać dowolny fragment puszczy, jednak w celu zapewnienia ciekawych i ekstremalnych wrażeń oraz zebrania jak największej ilości śmieci, organizator wytyczy sugerowaną trasę Trashmageddonu, z terenowymi atrakcjami i miejscami, w których znajdują się śmieci.

Nagrody: Każdy uczestnik Trashmageddonu po zakończonych zmaganiach otrzyma na mecie wyjątkowy, pamiątkowy medal. Trójka najlepszych kobiet i mężczyzn z największą liczbą kilogramów zebranych odpadów otrzyma statuetki oraz równie ekstremalne jak sam Trashmageddon nagrody rzeczowe.
Będą to m.in. odporne na najtrudniejsze warunki zegarki sportowe Amazfit, vouchery Dream Jump na ekstremalne skoki na linie z komina Wiskordu, (największego tego typu obiektu do skoków na świecie – 252 m) oraz karty podarunkowe do Decathlona.

Zapisy: od września na stronie www.trashmageddon.pl Z uwagi na specyfikę zawodów, dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa uczestników
poruszających się w różnych kierunkach po trudnym terenie, ustalono limit zawodników na poziomie 50 osób. Trashmageddon będzie zatem wyjątkowym i elitarnym wydarzeniem dla prawdziwych twardzieli, na których czekać będą m.in. opony, lodówki czy kanapy pozostawione w leśnej głuszy. O profesjonalne zdjęcia z wydarzenia zadba najlepszy fotograf biegowy, niezastąpiony Jarosław Dulny.

Podstawowe informacje:
Data: 25.09.2021 r. godz. 12:00
Miejsce: Grota, ul. Grabowa, Szczecin
Opłata startowa: nie ma i nie będzie
Na koniec: kiełbaski z grilla dla wszystkich, fotki na ściance i dobra zabawa
Bądź na bieżąco, polub Trashmageddon na Facebooku

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce