Trenują, biegają i wygrywają. Zdolna wrocławska młodzież [ZDJĘCIA]

 

Trenują, biegają i wygrywają. Zdolna wrocławska młodzież [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 19/11/2013 - 12:18

Małgorzata Zieleń i Mateusz Frankowski zwyciężyli w XXIV Małym Maratonie Złotnickim. Na podium wrocławskich zawodów stanęli też inni reprezentanci kategorii M-16.

Impreza dedykowana pamięci Wiesława Prystupy, zgromadziła 112 zawodniczek i zawodników. W większości biegającą młodzież, tak jak życzył sobie tego pomysłodawca imprezy. Tę szkolną, stykającą się z dyscypliną głównie na lekcjach wychowania fizycznego, ale i tą trenującą regularnie pod okiem specjalistów z miejscowych klubów – WKB Piast czy MKS Parasol. Barwy tego drugiego klubu reprezentuje oboje zwycięzców biegu, rozegranego tradycyjnie w Parku Złotnickim.

Sobotni bieg zdominowali zresztą reprezentanci kategorii M16. W rywalizacji mężczyzn biegająca młodzież zajęła trzy pierwsze lokaty (w czołowej szóstce biegu znalazł się jeszcze jeden młody biegacz WKB Piast), w rywalizacji kobiet podium uzupełniły nieco starsze biegaczki z kategorii M20. Warto zapamiętać ich imiona i nazwiska, bo właśnie podczas takich imprez jak ta urodziła się niejedna wielka kariera olimpijska. Wiesław Prystupa byłby dumny.

Wyniki Mini Maratonu (4,2 km):

Kobiety

1. ZIELEŃ Małgorzata – 16:24
2. WILIŃSKA Natalia – 17:49
3. BOROŃ Aleksandra – 18:35

Mężczyźni

1. FRANKOWSKI Mateusz – 14:14
2. BORATYŃSKI Dariusz – 14:28
3. KARCZEWSKI Sebastian – 14:29

GR / wsp. WKB Piast

Fot. Dana M / WKB Piast

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce