Triathlon Gdańsk 2014 już w lipcu: „Każdy może zostać Ironmanem”

 

Triathlon Gdańsk 2014 już w lipcu: „Każdy może zostać Ironmanem”


Opublikowane w wt., 13/05/2014 - 14:38

Zapisy do pomorskiej imprezy już trwają. Pakiety startowe warto zdobyć jak najszybciej, bo o udziale w imprezie zadecyduje kolejność zgłoszeń. 19 lipca w Gdańsku Brzeźnie rywalizować będzie maksymalnie 600 osób.

Dlaczego Triathlon Gdańsk?

Organizator Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, stawia na popularyzację triathlonu. Podkreśla, że najważniejszym elementem w imprezie jest sam udział i pojawienie się na mecie. – „Wynik to sprawa drugoplanowa. Do tego każdy zyskuje szansę na wylosowanie atrakcyjnych nagród. To wszystko składa się na formułę >Tri for fun<. Do udziału zachęcają nasi Ambasadorzy: Iwona Guzowska oraz Adam Korol” – czytamy w komunikacie prasowym.

Wyjaśnia, że sama impreza łączy w sobie szeroką działalność MOSiR, który angażuje mieszkańców miasta i regionu m.in. w imprezy rowerowe i biegowe (organizowany był też duathlon), a ideę imprezy opisuje hasło „Każdy może zostać Ironmanem”. Deklaruje, że zadba o wszystkich uczestników.

– „Każdy, kto ukończy zawody, będzie zwycięzcą. Dlatego może liczyć na specjalny pakiet finiszera, a w nim specjalny medal, na którym będzie mógł wygrawerować sobie osiągnięty w zawodach czas. Dodatkowo wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Triathlon wezmą udział w losowaniu nagród"

W Gdańsku będzie się można zmierzyć z dystansem 1/4 Ironman. Część pływacka to 950 m, trasa rowerowa 45 km oraz bieg na 10,55 km. Organizatorzy przekonują, że dystanse poszczególnych dyscyplin są w zasięgu każdego, kto zechce poświęcić trochę czasu na przygotowania. Zapraszają jednocześnie na otwarte treningi do imprezy, realizowane w ramach programu pn. „Aktywuj się w Triathlonie”, którym profesjonalnym cyklem przygotowań do startu objętych jest już 20 osób, laureatów konkursu zorganizowanego wspólnie z Radiem Gdańsk.

Miejscem rywalizacji pływackiej w Triatlonie Gdańsk będzie Bałtyk (start i meta w okolicach molo). Trasa rowerowa wyznaczona została wokół PGE Areny Gdańsk, a bieg odbędzie się na alejkach Parku Nadmorskiego im. R. Reagana, w tym w jego nowo oddanej części. Organizator zapewnia, że „pas nadmorski z jego infrastrukturą tworzy wyjątkowe warunki na skalę krajową i światową”.

Zgłoszenia do imprezy będą przyjmowane do 3 lipca do godz. 23:59. Nie będzie dodatkowego naboru. W pakiecie startowym znajdą się m.in. koszulka techniczna, worek sportowy, czepek oraz kupon bufetowy. Będzie też Pasta Party w okolicy molo w Brzeźnie.

Organizatorzy zapowiadają, że przy okazji głównego wydarzenia zorganizują także zmagania rodzin, w których udział nieodpłatnie będzie mógł wziąć każdy chętny. Program imprezy przewiduje też „wiele atrakcji dla rodzin i kibiców”.

Strona imprezy

Regulamin

Zapisy

Wpisowe:

do 02.06.2014 r. – 149 PLN

do 20.06.2014 r. – 199 PLN

do 03.07.2014 r. – 299 PLN

mat. pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce