Triatlon w Kołobrzegu z morskim etapem pływackim

 

Triatlon w Kołobrzegu z morskim etapem pływackim


Opublikowane w śr., 18/06/2014 - 11:54

W najbliższy piątek, 20 czerwca 400 zawodników przyjedzie do Kołobrzegu, by wziąć udział w zawodach. Największym wyzwaniem, będzie etap pływacki. Chociaż wyniesie 950m, odbędzie się w Bałtyku. O tym, że pływanie w morzu wie nie jest łatwe wie Katarzyna Pasta. Zwyciężczyni triatlonu w Sierakowie, brała również udział w zawodach pływackich ratowników WOPR.

– Warto pamiętać o tym, żeby nie dać się falom i odpowiednio rozłożyć siły, gdyż po pływaniu są jeszcze dwa ważne etapy – mówi Katarzyna Pasta i jednocześnie doradza, żeby spróbować swoim sił w morzu jeszcze przez rozpoczęciem rywalizacji.

Oprócz fal utrudnieniem będzie również temperatura wody, która w dniu startu może wynosić poniżej 18 stopni. Bałtyk jest zimnym morzem, dlatego organizatorzy przewidzieli start w piankach neoprenowych. To, co dla zawodników najtrudniejsze, dla kibiców będzie największą atrakcją, dlatego start pływacki będzie podzielony na grupy, które będą wchodzić do wody w 15-minutowych odstępach. Dodatkową zachętą dla kibiców ma być również bogaty program artystyczny. Zanim zawodnicy przyłączą się do koncertów i pokazów, po wyjściu z morza przejadą jeszcze 50km na rowerze i pokonają 10,55 biegiem. Debiutanci mogą też wybrać trasę o połowę krótszą.

Triatlon w Kołobrzegu odbędzie się po raz pierwszy, dlatego przyciągnął doświadczonych triatlonistów oraz znane osoby. Swój udział w zawodach potwierdzili m.in. Maciej Dowbor i Joanna Jabłczyńska.

– Kołobrzeg to doskonałe miejsce nie tylko na wakacyjny wypoczynek, ale również sportową rywalizację w prawdziwej nadmorskiej scenerii – powiedział Janusz Gromek, Prezydent Miasta Kołobrzeg, który ma nadzieję, że zawodnicy i kibice połączą emocje sportowe z wypoczynkiem i pozostaną w mieście na długi weekend.

Więcej informacji: http://triathlonkolobrzeg.pl

IB/mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce