Trudny, ale udany sprawdzian niepołomickich górali w Szczawnicy [ZDJĘCIA]

 

Trudny, ale udany sprawdzian niepołomickich górali w Szczawnicy [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 09/05/2014 - 13:47

W sobotę 26 kwietnia czworo biegaczy z naszej grupy - „Niepołomice Biegają”, wystartowało w drugiej edycji zawodów Biegi Górskie w Szczawnicy. Trasy wiodły szlakami Beskidu Sądeckiego, Małych Pienin, a także sąsiedniej Słowacji.

Tegoroczny start okazał się szczególnie trudny z powodu niesprzyjającej pogody. Deszcz towarzyszył zawodnikom cały czas, po kilku godzinach zamieniając się w ulewę. Szlaki turystyczne, na których rozgrywano zawody, pełne były błota i śliskich kamieni.

W takich warunkach często dochodziło do upadków, na szczęście niegroźnych. Ich ślady na koszulkach, spodenkach i butach zawodników oglądali na mecie najwytrwalsi kibice, podziwiając determinację biegaczy.

Wszyscy nasi reprezentanci ukończyli bieg z bardzo dobrymi rezultatami. Kinga Pachura, startująca na 6 km przez Szafranówkę, pokonała trasę w 46:16 i było to trzecie miejsce wśród kobiet w biegu Hardy Rolling.

Panowie wystartowali w maratonie. Najlepszym okazał się, zgodnie z przewidywaniami, nasz trener Ilya Markov, zajmując szóstą lokatę z czasem 4:06h. Edward Kowalski był 85. z czasem 5:35h, a Darek Gruszka 104. z wynikiem 5:44h. Limit czasu wynosił aż 10 godz, co świadczy o skali trudności zawodów.

Szczawnica okazała się dla członków klubu Niepołomice Biegają bardzo gościnnym miastem. Życzymy naszym reprezentantom, aby kolejny start, jeszcze trudniejszy, w bieszczadzkim Biegu Rzeźnika, zakończył się dla nich podobnym sukcesem.

Katarzyna Kowalska - „Niepołomice Biagają”

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce