Trwa 5. kolejka cyklu Grand Prix zBiegiemNatury [ZDJĘCIA]

 

Trwa 5. kolejka cyklu Grand Prix zBiegiemNatury [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 24/02/2014 - 11:38

Trwa 5. kolejka leśnego cyklu  Grand Prix zBiegiemNatury. W miniony weekend odbyły się trzy kolejne biegi – w sobotę (22.02) w Poznaniu oraz w niedzielę (23.02) w Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim.

W Poznaniu najszybszy po raz 4. okazał się Sebastian Nowicki i to on zwycięży w klasyfikacji generalnej.Czas Sebastiana z sobotniego biegu  to 15:20. Wśród pań 1. na mecie zameldowała się Milena Anus (19:18). Liderką pozostaje nieobecna podczas zawodów rekordzistka Polski w maratonie Małgorzata Sobańska.

Warunki do bieganiabyły bardzo dobre, choć nie zabrakło urozmaicenia. – Najbardziej podobało mi się błoto na trasie. W końcu większość biegów jest na łatwych, asfaltowych trasach, a tutaj mieliśmy coś ciekawszego – mówiła po biegu nad Rusałką jedna z uczestniczek - Marta Rydzewska.

Na trasie w bydgoskim Myślęcinku, która częściowo przebiega prze teren Lasów Państwowych, pod nieobecność prowadzącego w cyklu Bartosza Kotłowskiego oraz rekordzisty trasy Krzysztofa Gosiewskiego, najlepszy okazał się zwycięzca poprzedniej edycji - Kamil Sieracki (15:16). Aż strach pomyśleć, co może się wydarzyć, jeśli w ostatnim biegu wystartują wszyscy trzej...  Ale tym razem wielkie gratulacje należą się Aleksandrze Brzezińskiej - trenerce zBiegiemNatury, która wygrała wśród pań, osiągając na 5-kilometrowej trasie fantastyczny wynik 17:21! 

Aleksandra Brzezińska to młodzieżowa mistrzyni Polski w biegu przełajowym na 4 km z ubiegłego roku, a więc jej zwycięstwo nikogo nie zdziwiło. Zaskoczeniem może być za to wiadomość, że Ola dopiero zaczyna przygotowanie do sezonu. – Miałam dość ciężką sesję na studiach, dlatego ostatnio biegałam mniej, nie wykonując sztywnego planu treningowego – powiedziała po biegu Ola.

Dobre warunki sprzyjały osiąganiu zadowalających wyników, co potwierdza nie tylko rezultat Oli, ale również jeden z uczestników niedzielnego biegu. – Wszystko sprzyjało szybkiemu bieganiu. Mogę mówić o zawodach tylko dobrze, bo efekt – życiówka na 5 km – bardzo mnie cieszy – podkreślił panJanusz, który systematycznie uczestniczy nie tylko w zawodach zBiegiemNatury, ale również w spotkaniach, które prowadzą wspomniana Aleksandra i Michał Brzezińscy (w każdą niedzielę o godz. 10:00, zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Hipicznej i Rekreacyjnej w Myślęcinku).

W 5. zawodach na terenie byłego poligonu wojskowego w Gorzowie 1. na mecie zameldował się Rafał Misjan (19:02). Wśród pań najszybsza po raz 3. była Agnieszka Stachowiak, która ustanowiła nowy rekord gorzowskiej trasy (20:51).

Mimo, że Rafał Misjan jest jednym z czołowych zawodników cyklu w Gorzowie, nie ma szans na wygraną z nieobecnym w niedzielę liderem – Piotrem Muchą, który w swoich 4. startach 2 razy wygrywał i 2 razy zajmował 2. miejsce. Rafał Misjan ma za to realne szanse zająć 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Również Agnieszka Stachowiak – mimo, że osiąga zdecydowanie najlepsze wyniki, może nie zostać zwyciężczynią cyklu, bowiem startowała jak dotąd tylko w 3. biegach, więc aby zostać sklasyfikowaną musi wziąć udział w ostatnich zawodach, a jak się dowiedzieliśmy planuje biegać w przełajowych mistrzostwach Polski, które odbędą się tego samego dnia. Oznacza to, że drzwi do wygranej otwierają się zawodniczkom, które finiszowały za plecami Agnieszki – Barbarze Pochranowicz (która jednak również ma tylko 3 starty na koncie), Annie Laseckiej oraz Magdalenie Błażków.

Przed biegami głównymi tradycyjnie biegali młodsi biegacze w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Cieszy nie tylko rosnąca liczba młodych zawodników, ale także fakt, że podczas leśnych zawodów mają szansę wykluć się prawdziwe talenty! Dowód – zwycięzca biegu kategorii D1 w bydgoskim Myślęcinku, w której startują 6- i 7-latkowie osiągnął w niedzielę czas 59 sekund na dystansie 300 metrów!

Kolejne zawody Grand Prix zBiegiemNatury odbędą się w sobotę (1.03) w Olsztynie oraz w niedzielę (2.03) w Gdańsku i Szczecinie. Ceremonie zakończenia z wręczeniem nagród dla najlepszych zawodników oraz medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 z 6. biegów odbędzie się w ciągu 3. tygodni od ostatniego biegu w danym mieście. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie www.zBiegiemNatury.pl przed rozpoczęciem 6. kolejki zawodów.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to: Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto (Gdańsk i Gdynia) Warszawa i Wrocław. W każdym z 11. miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy na zawody znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

 

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce