Trwają zapisy na Perły Małopolski 2021

 

Trwają zapisy na Perły Małopolski 2021


Opublikowane w czw., 11/02/2021 - 15:31

Już w styczniu ruszyły zapisy na Perły Małopolski – edycja 2021. Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym organizowany w województwie małopolskim. Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej z formą rodzinnego pikniku w najładniejszych miejscach Małopolski.

- W tym roku Perły Małopolski rozpoczynamy 11 kwietnia w Skale, pod koniec maja zawitamy do Wapiennego w Beskidzie Niskim. We wrześniu zapraszamy do Szczawnicy, a w październiku do Rabki Zdrój. Jest wiele nowości. Wprowadzamy między innymi Karnet Pereł Małopolski, który będzie uprawniał do startu w czterech (Skała, Wapienne, Szczawnica, Rabka-Zdrój) Perłach Małopolski na wybranym dystansie w sezonie 2021. W tym roku będziemy biegać na dystansach powyżej 20 km, powyżej 10 km oraz powyżej pięciu kilometrów. Natomiast w Wapiennem w gminie Sękowa podobnie jak i rok temu najwytrwalsi biegacze pobiegną w Ultra Perle. Do tego wyjątkowego uzdrowiska zawitamy na dwa dni 22 i 23 maja - informuje Karola Kaczkowska, prezes Stowarzyszenia Perły Małopolski.

Nowością w Perłach Małopolski jest pojawienie się marszu nordic walking na dystansie powyżej 5 km i powyżej 10 km

- W odpowiedzi na liczne prośby wróciliśmy w tym sezonie z zawodami nordic walking Zapraszamy wszystkich miłośników nordic walking na nasze Marszowe Perły – dodaje Karola Kaczkowska.

Terminy zawodów:

11 kwietnia Skała/Ojców

22 maja Ultra Perła Wapienne/Beskid Niski

23 maja Wapienne/Beskid Niski

19 września Szczawnica/Pieniny

24 października Rabka/Gorce

- Zawodnicy zapisani na zawody w Skale oraz Szczawnicy w sezonie 2020 automatycznie zostają przeniesieni na zawody na te lokalizacje w sezonie 2021. Istnieje możliwość przepisania się na inne zawody lub przepisania pakiety na kogoś innego. Medal w tym sezonie powtarzamy z ubiegłego, także do wybiegania będzie piękny jeleń. Mamy nadzieje, że ten rok będzie chociaż trochę „normalniejszy”. Przygotowujemy dla Was kilka niespodzianek, ale z informacją wstrzymujemy się do momentu, aż coś będzie, chociaż bardziej pewne. Mamy nadzieje, że będziemy mogli dzielić się z Wami tylko dobrymi wiadomościami – podkreśla Karola Kaczkowska

- Miałem okazję wystartować dwa razy w Perłach Małopolski, oczywiście w Wapiennem, bo tam mam najbliżej. Wybrałem dystanse powyżej pięciu kilometrów, w roku ubiegłym udało się nawet wygrać w swojej kategorii wiekowej. Podziwiam biegaczy startujących w Ultra Perle, którzy przyjeżdżają do naszego uzdrowiska z całej Polski i wcześnie z rana wyruszają na morderczą trasę, zmagając się z nią do godzin popołudniowych. W tym roku szykujemy mocną ekipę z Gorlickiej Grupy Biegowej. W Utra Perle wystartuje prawie 10 osób z naszej grupy, w tym również takie co pokonały ten dystans w poprzednich latach – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Zapisy oraz regulaminy:

http://perlymalopolski.pl/

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce