Trwają zapisy na Perły Małopolski 2023 - to już XI sezon

 

Trwają zapisy na Perły Małopolski 2023 - to już XI sezon


Opublikowane w pon., 06/02/2023 - 13:42

Już w styczniu ruszyły zapisy na Perły Małopolski – edycja 2023. Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym organizowany w województwie małopolskim. Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej z formą rodzinnego pikniku w najładniejszych miejscach Małopolski.

- Dziękujemy wszystkim za X jubileuszowy sezon Pereł Małopolski. Dziękujemy, że byliście i biegaliście z nami. Już jesteśmy gotowi do sezonu 2023. W tym roku Perły Małopolski rozpoczynamy 16 kwietnia w Skale, na początku czerwca zawitamy do Wapiennego w Beskidzie Niskim. Pierwszego października zapraszamy do Szczawnicy. Sezon zakończymy w Rabce-Zdrój w grudniu i już zamawiamy pogodę. Czy uda nam się trafić i w tym roku na istnie zimową aurę? Zobaczymy, ale liczymy, że się uda - informuje Karola Kaczkowska, prezes Stowarzyszenia Perły Małopolski.

W tym roku będzie również dostępny Karnet Pereł Małopolski, który będzie uprawniał do startu w czterech (Skała, Wapienne, Szczawnica, Rabka-Zdrój) Perłach Małopolski na wybranym dystansie w sezonie 2023. Ich ilość jest ograniczona do 100.

- Będziemy biegać na dystansach powyżej 20 km, powyżej 10 km oraz powyżej pięciu km. Pracujemy powoli nad projektem medalu, wszystkie medale z sezonu 2023 będą składały się w jedną całość. Pojedyncze również będą pięknie i wyjątkowe. Jak co roku są zniżki za wcześniejsze wniesienie opłat. Zapraszamy do zapisów i startów w naszych Perłach w bardzo uroczych miejscach Małopolski - dodaje Karola Kaczkowska, prezes Stowarzyszenia Perły Małopolski.

 

- Miałem okazję wystartować kilka razy w Perłach Małopolski, oczywiście w Wapiennem w gminie Sękowa, bo tam mam najbliżej. Wybrałem dystanse powyżej pięciu kilometrów, w roku ubiegłym udało się ponownie wygrać w swojej kategorii wiekowej. Cieszymy się, że do najmniejszego uzdrowiska w Polsce przyjeżdżają biegacze z całej Polski i z zagranicy. W tym roku szykujemy mocną ekipę z Gorlickiej Grupy Biegowej – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

 

Zapisy oraz regulaminy: http://perlymalopolski.pl/

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Fot. Marek Podraza

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce