Trzy biegi w Gdańsku: Od półmaratonu do 100 km

 

Trzy biegi w Gdańsku: Od półmaratonu do 100 km


Opublikowane w śr., 26/02/2014 - 15:36

Tradycyjnie na początku marca w Gdańsku organizowany jest Bieg Morsów Króla Neptuna. W trzeciej edycji imprezy, którą zaplanowano na niedzielę 2 marca, rywalizacja toczyć będzie się na dystansach od półmaratonu, przez maraton, aż po 100 km.

Będzie to już 8. edycja Biegu Morsów Króla Neptuna. Zawody odbędą się w Parku Reagana oraz na nadmorskim deptaku. Jedna pętla liczyć będzie 4,2 km. Zawodnicy startujący na dystansie 21,097 km będą mieli do pokonania 5 okrążeń, maratończycy 10 okrążeń a na dystansie 100 km 15 okrążeń.

Jako pierwsi na trasę wyruszą ultramaratończycy. Ich start zaplanowany jest już na 6 rano. Pozostałe dwa biegi wystartują po godzinie 11. – Trasa nie jest trudna, praktycznie cała jest płaska, dzięki czemu można biec szybko. Jest tylko jeden podbieg, który też nie nazwałbym stromym – powiedział naszemu portalowi maratończyk i organizator zawodów Przemysław Torłop.

Zapisy zostały zamknięte 20 lutego. Najwięcej uczestników, bo aż 30 zgłosiło się do startu w półmaratonie. Niewielu mniej wystartuje w maratonie. Natomiast tylko 13 osób zgłosiło się do biegu na 100 km, ale nie martwi to organizatora. Wprost przeciwnie. – Największy wzrost zainteresowania zauważyłem właśnie przy tym najdłuższym biegu. Wcześniej na „setkę” startowało pięć - sześć osób. Teraz na liście startowej znalazłem nazwiska kilku debiutantów – wskazuje organizator.

Nazwa imprezy jest trochę myląca. Kąpiel w zimnym morzu nie jest punktem obowiązkowym imprezy dla jej uczestników. – Tak naprawdę do kąpieli morsów musielibyśmy mieć lód na Bałtyku. Póki co pogoda nie zapowiada tak zimowych warunków – mówi, trochę zawiedzionym tonem, Przemysław Torłop. Dodaje, że niewielu uczestników po jej zakończeniu wbiega też do morza. – Decydują się na to spontanicznie pojedyncze osoby. Nie wiecie co tracicie – śmieje się.

Biegacze, którzy zapisali się do zawodów powinni odwiedzić przed imprezą Park Reagana, gdzie znajdować się będzie biura zawodów (wejście D, od ul. Dąbrowszczaków, tu też zlokalizowany będzie start biegów). 

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce