Trzy tygodnie regeneracji i Eliud Kipchoge wskaże kolejny cel


Opublikowane w wt., 15/10/2019 - 10:07

Eliud Kipchoge wziął udział w facebookowej sesji Q&A (pytania i odpowiedzi), w której mówił o swoich planach na kolejne tygodnie biegowej kariery.

Kipchoge, oficjalny i nieoficjalny rekordzista świata w maratonie (2:01:39 z Berlina i 1:59:40 z Wiednia), zwycięzca 11 z 12 biegów maratońskich w których wystartował, czterokrotny mistrz Abott World Marathon Majors (2015/16 - 2018/2019), Mistrz Olimpijski w maratonie z Rio de Janeiro, w najbliższym czasie będzie odpoczywał po wyczerpującej próbie INEOS 1:59 Challenge w Austrii.

– Biorę trzy tygodnie wolnego, by skupić się na wypoczynku i regeneracji organizmu – wyjaśnił internautom 34-latek.

„Pan własnego ciała!”. Eliud Kipchoge przebiegł maraton poniżej 2 godzin! 1:59:40! [ZDJĘCIA]

Zapytany o kolejne plany startowe, w tym obronę tytułu olimpijskiego w Tokio stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie by deklarować kolejne cele. – Gdy odzyskam siły, zadecyduje który maraton czy bieg wybrać.

– Nigdy nie zadeklarowałem, że nie będę już biegał maratonów – dodał przy okazji Kenijczyk ucinając pogłoski o zakończeniu maratońskiej kariery. Wyraził nadzieję, że jego osiągnięcie w Wiedniu zainspiruje ludzi „którzy nie wierzą w ograniczenia”.

– Ciągle cieszę się złamaniem tej bariery (2 godzin w maratonie – red.), dlatego nie chce mówić co wydarzy się w typowym maratonie. (Wiedeń) to było zupełnie coś innego, wyłącznie wyścig z czasem – dodał Eliud Kipchoge.

Ponownie podziękował „pierwszorzędnym” pacemakerom, którzy mu pomagali w austriackiej stolicy („W naturalny sposób skupiłem się na upływającym czasie i dystansie”) oraz kibicom, którzy ponieśli go na trasie.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce