Twarze biegów przeszkodowych – inspirujący projekt fotograficzny


Opublikowane w śr., 04/12/2019 - 10:30

1746 metamorfoz, udokumentowanych na około 20 000 zdjęć, w trakcie pięciu edycji Runmageddonu, największego cyklu biegów przeszkodowych w Polsce - tak prezentują się efekty projektu Twarze Runmageddonu autorstwa Dominika Śmiałowskiego. Fotograf zainspirowany przemianą osób startujących w ekstremalnym biegu z przeszkodami chciał pokazać na zdjęciach ich metamorfozę. Zestawiał  fotografie sprzed biegu oraz te, wykonane tuż po przekroczeniu mety, by uchwycić emocje, pulsującą w żyłach adrenalinę.

Runmageddon zmienia ludzi, a udowadniają to setki inspirujących historii, które można znaleźć w wielu publikacjach oraz na kanałach social mediowych. Udowadnia to także inspirujący projekt Dominika Śmiałowskiego, w którym fotograf pokazuje, jak zmienia się twarz człowieka po pokonaniu ekstremalnego wyzwania. Zdjęcia pozwoliły uchwycić emocje wyrysowane w oczach, mimice startujących. Niezależnie od poziomu ekstrawertyzmu czy introwertyzmu osób, każde z nich pokazuje zmianę. 

W tym niecodziennym projekcie udział wzięło ponad 1700 osób, kobiet i mężczyzn choć tych drugich było nieco więcej (56%). Przeglądając zdjęcia zauważyć można, że najwięcej bohaterów projektu miało brązowe oczy (72%) i brązowy kolor włosów - 48% postaci to bruneci lub brunetki.

Projekt realizowany był podczas pięciu eventów. Z ponad 1700 osób, które wzięło w nim udział, 50  znajdzie swoje zdjęcia w pamiątkowym albumie wydanym w ramach zwieńczenia akcji. Ponadto zdjęcia można także znaleźć na profilu facebook Runmageddonu oraz w licznych postach uczestników projektu z hasztagiem #TwarzeRunmageddonu.

źródło: Runmageddon


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce