Tysiące chcą biegać w Paryżu i Chamonix

 

Tysiące chcą biegać w Paryżu i Chamonix


Opublikowane w pon., 20/01/2014 - 09:42

Francuskie biegi przeżywają prawdziwe oblężenie! 

W piątek zostały zamknięte zapisy na 38. edycję maratonu w Paryżu, po tym jak na listę startową zostało zapisanych 50 000 biegaczy. Jest to rekord frekwencji tej imprezy i przekracza liczbę zeszłorocznych uczestników o 10 000.

W kwietniowym maratonie weźmie udział 33 000 Francuzów. Na drugim miejscu pod względem liczebności znaleźli się Anglicy - 10%. Pozostałe miejsca zajęli przedstawiciele ponad 100 krajów, w tym oczywiście z Polski. Organizatorzy mają nadzieję, że na rekordzie frekwencji się nie skończy i 6 kwietnia będą mogli ogłosić rekord trasy w wykonaniu Kenenisy Bekele, który zadebiutuje na dystansie 42,195 km, właśnie w Paryżu.

Podobne wieści płyną z Chamonix, skąd startuje słynny ultramaraton The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc®. Tylko 7 000 miejsc rozlosowali organizatorzy wśród rekordowej liczby chętnych. Zapisy ruszyły 19 grudnia i osiągnęły poziom 14 000 biegaczy.

Po raz pierwszy w 12-letniej historii prestiżowej imprezy, w głównym biegu, francuscy biegacze będą w mniejszości. Stanowią 41% wszystkich wylosowanych. Na liście najdłuższego, 168-kilometrowego dystansu, znajduje się 46 Polaków. Naszych zawodników nie brakuje też wśród chętnych do pokonania krótszych tras.

Nowością imprezy, będzie bieg OCC na trasie Orsiéres-Champex- Chamonix, rozgrywany w na dystansie 53 km. 28 sierpnia na starcie w Szwajcarii stanie 1000 uczestników, w tym 9 Polaków.

Data rozpoczęcia zapisów do UTMB 2015 zostanie ogłoszona w lutym. Zgodnie z zasadami imprezy, tylko biegacze z odpowiednią liczbą punktów klasyfikacyjnych są brani pod uwagę w losowaniu. Bieg 168-kilometrowy wymaga zgromadzenia 7 takich punktów w maksymalnie trzech biegach. Jednym z nich może być Bieg 7 Dolin. Kończąc go można zdobyć 3 punkty. Ukończenie festiwalowego ultramaratonu na 66 km da nam z kolei 1 punkt.

IB

Fot. Twitter Marathon de Paris

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce