Tysiące policzą się cukrzycą. Biegowo i marszowo

 

Tysiące policzą się cukrzycą. Biegowo i marszowo


Opublikowane w pt., 03/01/2014 - 11:59

Bieg Policz się z Cukrzycą w 2010 r.

Komplet 5 000 uczestników zgromadzi najprawdopodobniej VIII Bieg i Marsz Policz się z Cukrzycą w Warszawie, organizowany w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wkrótce ruszy wydawanie numerów startowych do zawodów.

Dodatkowa pula numerów startowych do tegorocznego biegu i marszu rozeszła się w ciągu kilkunastu ostatnich godzin 2013 r. Wcześniej organizatorzy skreślili z niej te osoby, które nie dokonały wpłaty w wymaganym terminie.

Pakiety startowe do zawodów można odbierać od najbliższego wtorku 7 stycznia w Centrum Biegowym ERGO (al. Jana Pawła II 61, lok. 207). Szczegóły na stronie bieg.wosp.org.pl. Organizatorzy biegu przypominają, że osoby, które nie mają potwierdzonej wpłaty na stronie internetowej WOŚP, odbierając pakiet, powinny okazać potwierdzenie uiszczenia wpisowego. Nie ma możliwości uregulowania opłaty na miejscu, tak w CB Ergo jak i biurze zawodów, które 12 stycznia zostanie przeniesione do hali namiotowej na Placu Defilad.

Biegacze wystartują z placu Defilad wschodnią jezdnią ulicy Marszałkowskiej, a dalej Królewską, przez plac Piłsudskiego, Wierzbową, Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Królewską, Mazowiecką, przez plac Powstańców Warszawy, Szpitalną, Przeskok, Złotą do mety na placu Defilad. 

Równolegle odbędzie się marsz nordic walking, współorganizowany tradycyjnie przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. – Poprowadzimy profesjonalone warsztaty z zakresu prawidłowej techniki marszu, zorganizujemy wypożyczalnię kijów, a także, jak co roku, konkursy z nagrodami - m.in. koszulkami technicznymi z Mistrzostw Świata w Nordic Walking Szklarska Poręba 2013 – anonsuje Paulina Ruta, prezes PSNW, które obecne jest także na orkiestrowym Przystanku Woodstock.

– Nie trzeba być maratończykiem, żeby przebiec lub przejść trasę – zachęca Jerzy Owsiak. Można zabrać ze sobą psa, czy innego ulubieńca, można przejechać trasę na wrotkach czy na rowerze. Gotowych jest już kilka tysięcy koszulek i specjalnych medali dla uczestników – informuje.

VIII Bieg i Marsz Policz się z Cukrzycą odbędzie się 12 stycznia w Warszawie. Oficjalne otwarcie zawodów i wspólną rozgrzewkę zaplanowano na godz. 13:30.

opr. gr, mat. pras

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce