Uczcimy Niepodległość. Także w Białymstoku

 

Uczcimy Niepodległość. Także w Białymstoku


Opublikowane w śr., 06/11/2013 - 10:47

W nadchodzący weekend w całym kraju odbędzie się ponad dwadzieścia biegów nawiązujących do obchodzonego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. W sobotę 9 listopada swoją imprezę zorganizuje Białystok. Zapisy do XXIII Biegu Niepodległości im. Seweryna Nowakowskiego trwają do 7 listopada. Limitu uczestników nie ma.

10-kilometrowy bieg poprowadzi z Rynku Siennego na ulicy Młynowej do osiedla TBS przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. – Początek będzie prowadził szeroką ulicą, następnie ścieżkami rowerowymi oraz chodnikiem – opisuje Stanisław Kłosowski dyrektor biegu, który wystartuje o godz. 9:30. – Czasami będzie z górki, będzie też pod górkę, jednak trasa nie jest trudna. Nazwałbym ją „średnią” – dodaje organizator biegu.

Ze wspomnianą trasą uczestnicy Biegu Niepodległości w Białymstoku będą mierzyć się dopiero po raz drugi. Wcześniej rywalizowano tu na trzech pętlach po trzy kilometry z „hakiem”. Ponieważ jednak miasto dołączyło do organizatorów biegu, postanowiono pokazać biegaczom również inne części Białegostoku.

Z pewnością przyczyniło się to do wzrostu frekwencji, bo bywały edycje, w których startowało ledwie kilkadziesiąt osób. Tym razem szykuje się rekord frekwencji. – W poprzednich latach bywało różnie. Teraz jednak spodziewamy się nawet 200 osób – mówi Stanisław Kłosowski.

Rejestrować można się internetowo lub osobiście w białostockim sklepie „Pędziwiatr”. Wpisowe to 45 złotych. Pakiety startowe wydawane będą w biurze zawodów przy ulicy Młynowej 14. Tuż obok znajdować się będą przebieralnie i szatnie.

Każdy, kto ukończy rywalizację, otrzyma pamiątkową buławę. Na najlepszych czekają nagrody finansowe.

W ramach imprezy odbędą się też biegi towarzyszące dzieci i młodzieży, bieg rodzinny oraz bieg VIP-ów na dystansach od 200 do 2000 m.

Regulamin biegu głównego

Regulamin biegów towarzyszących

Rejestracja

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce