Uczestnicy Biegu Niepodległości pomagają Klementynce

 

Uczestnicy Biegu Niepodległości pomagają Klementynce


Opublikowane w pt., 08/11/2013 - 09:08

Dwanaście tysięcy biegaczy stanie w poniedziałek na starcie 25. Biegu Niepodległości w Warszawie. Taki potencjał ludzki może się tylko przysłużyć charytatywnej akcji biegu PKO Banku Polskiego „Pomaganie przez Bieganie”. Tym razem pomocną dłoń od biegaczy może otrzymać dziewczynka chora na serce.

Dziewięciomiesięczna Klementynka od trzeciego miesiąca życia cierpi na niewydolność serca i kardiomiopatię rozstrzeniową. Jedyną szansą na wyleczenie dziecka jest pilny przeszczep serca. Rodzice dziewczynki zbierają niezbędne środki na zabieg i leczenie. Zbiórkę tę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy stołecznego Biegu Niepodległości.

By to zrobić, nie trzeba wcale wiele. Wystarczy, że w dniu biegu chętni uczestnicy zgłoszą się do namiotu PKO BP przy scenie rozstawionej w okolicach startu i zadeklarują, iż dziesięciokilometrową trasę biegu chcą pokonać dla dziewczynki. Jeśli zbierze się co najmniej 200 zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 000 zł na subkonto dziecka w Fundacji „Mam serce”.

Kartki „Biegnę dla Klementynki” można odbierać w dniu biegu od godziny 9:00. Zachęcając wszystkich uczestników imprezy do włączenia się w akcję, radzimy, by nie odkładać zapisu na ostatnią chwilę. Unikniemy w ten sposób kolejek, które obserwowaliśmy np. podczas sierpniowego Biegu Powstania Warszawskiego, kiedy zawodnicy pomagali rocznemu Leosiowi.

Więcej o akcji pomocy dla chorej Klementynki na stronie: pomagamyklementynie.blogspot.com

XXV Bieg Niepodległości w Warszawie odbędzie się 11 listopada. Start nastąpi o godz. 11:11.

RZ

   

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce