Udany „Bieg Legionistów” Ambasadora


Opublikowane w pon., 23/09/2019 - 11:32

W niedzielę 22 września w Pleśnej (niedaleko Tarnowa) odbyła się kolejna edycja Biegu Legionistów. Biegacze rywalizowali w dwóch biegach głównych: na trasie terenowej z dystansem 13 kilometrów oraz ulicznej, z dystansem 10 kilometrów. Konkurencją towarzyszącą był bieg na 3,5 kilometra. Dla najmłodszych uczestników przygotowano kilometrową trasę.

Pierwsi na trasę ruszyli uczestnicy najdłuższego, 13-kilometrowego biegu -w sumie ok. 100 osób. Do pokonania mieli ciężką trasę leśną z licznymi podbiegami i niebezpiecznymi zbiegami, prowadzącą obok Cmentarza Wojennego nr 171 w Łowczówku, upamiętniającego polskich Legionistów.

Bezkonkurencyjny okazał się znany wszystkim Grzegorz Czyż (53:00). Zawodnik z Bogumiłowic o 18 sekund wyprzedził Roberta Farona z Zalesia. Podium uzupełnił Paweł Chlipała z Kamienicy. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Wilk z czasem 1:02:07.

O godzinie 11:00 na 10-kilometrową asfaltową trasę w stylu anglosaskim wyruszyło ok. 60 biegaczy. Trasa była bardzo wymagająca, liczne podbiegi i zbiegi w pełnym słońcu dały nam w kość! Mnie udało się zająć 5 miejsce wśród wszystkich mężczyzn drugie w kategorii wiekowej.

Najszybszy był Przemysław Kmiecik z Tarnowa. Wśród pań nie miała sobie równych Katarzyna Kmieć z Klubu Biegowego Perła.

Liczną grupę uczestników imprezy stanowiła zaprzyjaźniona z Festiwalem Biegowym Gorlicka Grupa Biegowa.Na 13 kilometrów startował Grzegorz Bodzioch i Maciej Hassak, na 10 km Agnieszka Żelazny i Daniel Chmielowiec, którzy wygrali swoje kategorie wiekowe, oraz Dariusz Reczek. Grupie życzymy dalszych sukcesów!

Patryk Zabawa, Ambasador Festiwalu Biegów

fot. Gorlicka Grupa Biegowa 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce