Ukrainiec wyjechał ze Sztachetką i 1000 zł

 

Ukrainiec wyjechał ze Sztachetką i 1000 zł


Opublikowane w śr., 25/09/2013 - 12:43

Podczas biegu w Płotach nie rywalizuje się o to, „kto pierwszy do mety” czy „o przekonanie”. Tu tradycyjną nagrodą jest sztachetka! Po raz siedemnasty w miasteczku w powiecie gryfickim stawiło się prawie 250 zawodników z Polski, Niemiec, Ukrainy oraz Portugali, żeby na dystansie 10 km rywalizować o to prestiżowe trofeum.

Zwyciężył Ruslan Savchuk z Ukrainy, dla którego był to drugi start w karierze w imprezie. Poprzednio zajął drugie miejsce, więc z pewnością pałał żądzą rewanżu. Tym razem może mówić o pewnym niedosycie, bo na mecie zabrakło mu 6 sekund do zejścia poniżej 30 minut.

- Zwycięzca od samego początku był prowadzącym grupę biegaczy. Pierwszą pętlę wspólnie pokonywała jeszcze z nim grupa zawodników : Adam Nowicki, Marcin Saiek, Artur Olejarz, Kamil Młynarz, Siergiej Krowlajdis.  Jednak w pewnym momencie Savchuk uciekł już na kilka metrów. Ciekawa rywalizacja rozegrała się o trzecie miejsce, gdy Saiek bardzo mocno gonił Olejarza, wyprzedził po drodze Krowlajdisa, ale Artur obronił najniższy stopień podium - relacjonuje Szymon Kecler, organizator biegu.

Wśród Pań najlepsza okazała się Paulina Włodarczyk. 

Gościem specjalnym zawodów była Maria Liktoras, Mistrzyni Europy z 2003 roku w siatkówce, która wręczała nagrody zawodnikom. Zarówno seniorom, jak i tym młodszym, bo w Płotach rozegrano również trzynaście innych  biegów na różnych dystansach.

Zwycięzcy oprócz symbolicznych, ale cennych „sztachetek”, otrzymali nagrody finansowe. Najlepszy zawodnik wzbogacił się o 1000 złotych, a o 750 zł najlepsza zawodniczka. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali dyplomy oraz słodycze. Już powoli trwają prace nad kolejną 18. edycją, kiedy to bieg wejdzie w pełnoletniość.

Klasyfikacja Kobiet:

1. WŁODARCZYK Paulina POL 0:37:06
2. KUZBOVA Tatyana UKR 0:37:44
3. WÓJCIK Justyna POL 0:38:15

Klasyfikacja mężczyzn:
1. SAVCHUK Ruslan UKR 0:30:05
2. NOWICKI Adam POL 0:30:50
3. OLEJARZ Artur POL 0:31:31

RZ  

    

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce