Ultra Łabowa: nietypowa propozycja dla ultrasów, także początkujących

 

Ultra Łabowa: nietypowa propozycja dla ultrasów, także początkujących


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 16:00

Ultra Łabowa to nowy, kameralny bieg górski rozgrywany w nietypowej formule. W październiku jego uczestnicy będą biegali przez 16 godzin po 24-kilometrowej pętli o +/-1300-metrowej deniwelacji. Wygrywa ten, kto po upływie limitu będzie miał najwięcej okrążeń na koncie, ale wystarczy już jedno kółko, żeby zostać sklasyfikowanym.

Cała impreza potrwa aż 3 dni, bo została pomyślana, jako weekendowe spotkanie biegaczy.

– Od piątku do niedzieli w Schronisku na Hali Łabowskiej będą tylko biegacze. Będą biegać, rozmawiać, sprawdzać się na trasie. To okazja także dla początkujących zawodników, żeby sprawdzić, jaką odległość są w stanie pokonać w ciągu 16 godzin i potem np. zadebiutować w przyszłym roku w Biegu 7 Dolin – mówi Sławomir Konopka, pomysłodawca i organizator biegu, którego trasa, pokrywająca się miejscami z trasą festiwalowego ultramaratonu, pełna jest zbiegów i podbiegów i niemal w całości przełajowa. Odcinek asfaltowy ma zaledwie kilkaset metrów.

Baza zawodów została ulokowana w schronisku, które jest tuż przy trasie. Rozwiązuje to wiele problemów logistycznych. Po każdej pętli będzie można tam zrobić przerwę, mieć dostęp swoich rzeczy i korzystać z bufetu. Do dyspozycji biegaczy jest nawet kominek, co jesienią może mieć znaczenie. Organizator pomyślał o szczegółach, by zapewnić biegaczom komfort, ale nie może być inaczej, skoro w pakiecie, oprócz wielu świadczeń, zagwarantował też... zmęczenie i zadowolenie.

– Uważam, że październik to najpiękniejszy czas w Beskidzie Sądeckim. Kolory drzew są wtedy zachwycające, a sama Łabowa to gmina o wielu turystycznych walorach. Można tu naprawdę odpocząć – zachęca do udziału w biegu Sławomir Konopka.

Zapisy potrwają do końca września, ale tylko do 31 sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa – 225zł. Start: 18 października o godz. 8:00.

Strona imprezy 

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce