Ultra na świecie: Mozart 100 z jeszcze piękniejszą i dłuższą trasą. Ruszyły zapisy


Opublikowane w pt., 05/10/2018 - 08:51

Mozart 100 to nie tylko tytułowa setka w austriackich górach, ale cały festiwal biegów górskich, na który składa się dziewięć konkurencji, w tym dwie sztafetowa i jedna dedykowana drużynom. Możemy wybierać w dystansach od 9 do 112 km a opcji jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mozart 100 to zatem świetny pomysł na rodzinny albo drużynowy wyjazd.

W tym roku klasyczna setka zyskała nową, bardziej widokową trasę i urosła do 112 km. Organizatorzy, jak na bieg noszący imię wielkiego kompozytora przystało, opis trasy serwują w muzycznej nomenklaturze. I tak setkę zaczniemy od moderato z Salzburga do Fuschl am See, po nim nastąpią wariacje wokół jeziora Wolfgangsee, fortissimo na podbiegu pod Schafberg i Zwölferhorn a potem końcowe furioso prowadzące do Salzburga przez Nockstein i Kapuzinerberg. Brzmi zachęcająco? Zapisy właśnie zostały uruchomione.

TERMIN

Mozart 100 odbędzie się 15 czerwca 2019 r.

POGODA

Średnia temperatura w połowie czerwca w Salzburgu sięga 17 stopni Celsjusza. Wiadomo jednak, że w górach pogoda bywa zmienna i należy być przygotowanym na dużo niższe temperatury. W wyposażeniu obowiązkowym na 100 km znajdują się między innymi czapka, rękawiczki i przeciwdeszczowa kurtka z kapturem.

TRASA

Do wyboru mamy dwa klasyczne dystanse ultra, maraton z niewielkim naddatkiem oraz trzy krótsze biegi.

Mozart 100

  • 112 km, +/- 5100 m
  • 5 pkt. ITRA
  • 22 h limitu

Bieg startuje i kończy się w Salzburgu. Pętla prowadzi przez Fuchl am See, nad jeziorem Wolfgangsee, Schafberg, Zwölferhorn, Nockstein i Kapuzinerberg.

Mozart Ultra

  • 63 km, +/- 2000 m
  • 3 pkt ITRA

Pętla ze startem i metą w Salzburgu. Po drodze biegacze pokonują Glasenbachklamm, Nockstein i Kapuzinerberg oraz okrążają malownicze jezioro Fuchlsee.

Mozart Maraton

  • 44 km, +1.880/-2.030 m.
  • 3 pkt. ITRA

Trasa jest liniowa. Maraton startuje z St. Gilgen na jeziorem Wolfgangsee a kończy się, podobnie jak wszystkie inne biegi, w Salzburgu.

Do wyboru mamy też:

  • Mozart Light (32 km; + 1.140 m/- 1.370 m; 2 pkt. ITRA)
  • Mozart Half Marathon (21 km, + 940 m/- 1.250 m., 1 pkt. ITRA)
  • Mozart City Trail (9 km, +/- 430 m.)

Mozart 100 oraz Ultra rozgrywane są równolegle w formie czteroosobowych biegów sztafetowych a City Trail posiada klasyfikację drużynową (3 osoby).

ZAPISY

Zostały uruchomione 1.10.2018 i będą czynne do 10.06.2019. Za start w tytułowej setce zapłacimy od 99 do 149 euro, zależnie od progu cenowego a za dystans ultra 89-119 euro. W pakiecie, poza obsługą w trakcie biegu, mamy też przejazdy busami oraz medal i gadżet z logo biegu – dwa ostatnie dopiero na mecie!

WYMAGANE DOKUMENTY

Dowód osobisty lub paszport.

WYJAZD

Nie ma bezpośrednich lotów do Salzburga. Można lecieć z przesiadką w Wiedniu lub dotrzeć do austriackiej stolicy pociągiem albo autobusem. Z Wiednia do Salzburga najszybciej dotrzemy pociągiem.

KOSZTY POBYTU

Rezerwując nocleg z wyprzedzeniem, możemy sporo zaoszczędzić. Ceny dobrze wyposażonych apartamentów zaczynają się od 100 zł. Posiłek w restauracji to koszt od 8 do nawet kilkudziesięciu euro. Ceny w sklepach są wyższe od polskich o kilka-kilkanaście procent.

INNE BIEGI

W Salzburgu na przełomie maja i czerwca odbywa się też festiwal biegów górskich i przeszkodowych Hochkönigman (https://www.hochkoenigman.run).

Strona imprezywww.mozart100.com

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce