Ultra Pazur. Nowa drapieżny trail w lasach Mazowsza


Opublikowane w pt., 05/07/2019 - 18:50

Znacie Rykowisko? A lubicie? Jeśli tak, to mamy dla was propozycję na kolejny bieg trailowy w okolicach Płocka, tym razem w przededniu nadejścia złotej polskiej jesieni.

Zawody w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym odbędą się po raz pierwszy 21 września, a dzisiaj (piątek 5 lipca)  o godzinie 20 rozpoczną się zapisy na ich premierową odsłonę.

Intrygująca nazwa Ultra Pazur nawiązuje do trasy, która w tych dniach, po ostatecznych ustaleniach z gospodarzami terenu, nabywa precyzyjnego szlifu. – Ma być jak pazur drapieżnika, a co to znaczy? Dowiecie się już wkrótce – mówi tajemniczo Agnieszka Bieńkowska ze Stowarzyszenia ECO ACTIVE, jedna z organizatorek nowej imprezy.

– Pomysł na bieg wziął się z naszej pasji do biegania w terenie i fascynacji pięknem unikatowego lasu brwileńskiego, w którym trenujemy do biegów ultra w górach – powiedziała nam Agnieszka Bieńkowska. – Chcieliśmy także zrobić coś dla środowiska, promować ekologię i ochronę naszego naturalnego otoczenia. Stąd też wybór terminu zawodów: 21 września przypada Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata – dodała organizatorka.

Ultra Pazur odbędzie się na dwóch dystansach: 25 i 50 km, przy czym trasa dłuższa obejmuje dwie pętle, „z ostrymi jak pazur podbiegami i i przewyższeniami godnymi biegów górskich” - twierdzą organizatorzy.

Start i meta biegu zostaną zlokalizowane w Ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowym w Cierszewie, miejscowości położonej 15 km na północny-zachód wzdłuż Wisły od Płocka. Ośrodek jest położony nad rzeką Skrwą, wpadająca niedaleko do królowej polskich rzek.

Tam będzie się mieściło miasteczko biegowe z pełnym zapleczem kulinarnym, sanitarnym i noclegowym wraz z polem namiotowym, a także licznymi atrakcjami rekreacyjno-sportowymiu (m. in. bitwy łuczników, mega piłkarzyki, paintball, rowery, kajaki, stadnina i przejażdżki bryczką). Tam przy okazji biegu odbędzie się także piknik ekologiczny.

W Ultra Pazurze może wziąć udział 200 biegaczy, po 100 na każdym z dystansów. Podstawowa opłata startowa, obowiązująca do końca lipca, wynosi 50 pln dla trasy krótszej i 70 pln dla ultra. Od początku sierpnia wpisowe wzrośnie o 10 pln.

Limit czasu na ukończenie biegów to 5 i 7 godzin.

Link do zapisów, regulamin i inne szczegóły biegu znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce