Ultra Trail World Tour: Silna obsada Transgrancanarii

 

Ultra Trail World Tour: Silna obsada Transgrancanarii


Opublikowane w pt., 21/02/2014 - 09:41

W pierwszy weekend marca odbędzie się druga runda serii Ultra Trail World Tour. Po Hong Kong 100 przyszła pora na Transgrancanarię. Na imprezę składa się aż pięć biegów, ale głównym wydarzeniem będzie ultramaraton 125-kilometrowy, który w tym roku zgromadził wyjątkowo silną obsadę.

Po raz pierwszy w Hiszpanii pobiegnie Scott Jurek. Zwycięzca Western States 100, Badwater i Spartathlonu został też ambasadorem UTWT, ligi, która skupia międzynarodowe biegi o ugruntowanej opinii, odbywające się przynajmniej od dwóch lat, rozgrywane na dystansie powyżej 100 km oraz z udziałem co najmniej 500 uczestników. Pobyt Jurka w Hiszpanii będzie również związany z promocją książki „Jedz i biegaj”, która w wersji hiszpańskiej nosi tytuł „Biegać, jeść, żyć”.

Oprócz niego swój udział w biegu i obronę tytułu zapowiedział też Sebastian Chaigneau, dwukrotny zwycięzca Transgrancanarii, triumfator słynnego The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® z 2009 r.

W drodze na Kanary są także Timothy Olson, zwycięzca i rekordzista Badwater i Ryan Sandes, który w 2010 r. został pierwszym zwycięzcą wszystkich biegów z serii 4 Deserts. 

Wśród pań na starcie pojawi się tegoroczna zwyciężczyni Hong Kong 100 Francesca Canepa.

W tak doborowej obsadzie nie łatwo będzie zająć miejsce na podium, tym bardziej, że na liście startowej widnieją też nazwiska miejscowych gwiazd biegów ultra. Bieg odbywa się na kamienistej i szutrowej trasie prowadzącej przez wyspę Grand Canaria. Trudnością tej trasy są przewyższenia ( +8500m) i wspinaczka na najwyższy punkt na wyspie Pico de las Nieves- 1950m.

Oprócz 125-kilometrowego ultramaratonu zawodnicy mogą wybrać trasę Advanced na dystansie 84 km, maraton, gdzie w poprzedniej edycji triumfował Marcin Świerc, oraz biegi 30 i 17- kilometrowe.

Na stronie organizatora http://www.transgrancanaria.net/en/, będzie można śledzić wyniki na bieżąco. Warto to zrobić, bo w rywalizacji nie zabraknie też polskich zawodników.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce