Ultramaraton GWINT: Zapisy dopiero ruszyły, a już się kończą

 

Ultramaraton GWINT: Zapisy dopiero ruszyły, a już się kończą


Opublikowane w czw., 23/01/2014 - 15:41

Zapisy na pierwszy ultramaraton przełajowy w Wielkopolsce „GWiNT” rozpoczęły się zaledwie wczoraj, ale jest niemal pewne, że długo nie potrwają. Na liście startowej zostało już tylko 40 wolnych numerów. Wystarczyło kilka godzin, żeby zupełnie nowa impreza przyciągnęła 160 uczestników.

Pomysł imprezy zrodził się spontanicznie, ale szybko zyskał uznanie samorządów i organizacji pozarządowych oraz zainteresowanie biegaczy.

– Przed zapisami, mieliśmy sygnały, że jest duże zainteresowanie wśród biegaczy i byliśmy ciekawi, jaki będzie rzeczywisty odzew. Nie spodziewaliśmy się jednak, że zapisy potrwają jeden dzień. One już się kończą. To nas zaskoczyło i oczywiście jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – powiedział nam Ryszard Bronowicki, dyrektor zawodów.

Organizatorzy pierwszej edycji GWiNTu przygotowali dwie trasy. Krótszą (55km), dla rozpoczynających przygodę z ultramaratonem i dłuższą, 110-kilometrową trasę dla doświadczonych zawodników. Wybór trasy nie jest wiążący. Wszyscy startują razem o 4:00 rano z rynku w Grodzisku Wielkopolskim.

Dystans 55-kilometrowy kończy się w Nowym Tomyślu. Można tu zostać lub zdecydować się na dłuższą opcję. Najważniejsze, że nawet, jeśli nie uda się dotrzeć do mety trasy 110 km w Wolsztynie, nadal nie traci się miejsca w klasyfikacji na krótszym dystansie.

Chociaż nazwa GWiNT wzięła się od pierwszych liter w nazwach trzech powiatów, na terenie których odbędzie się impreza, to jednak skojarzenie ze śrubą nie jest nieuzasadnione. Limit ukończenia 110km jest wyśrubowany i wynosi 18 godzin, a bieg odbywa się w terenie i trasa może być wymagająca. Na ukończenie krótszego dystansu organizatorzy przewidzieli 10,5 h.

Ultramaraton GWINT zaplanowano na 10 maja.

Strona zawodów:

http://ultragwint.pl/

Zapisy:

http://ultragwint.pl/zapisz-sie-na-zawody/

Wpisowe:

120 zł lub 145 zł za pakiet Premium

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce