Ultramaraton na każdym kontynencie - pomysł zwyciężczyni Maratonu Piasków


Opublikowane w wt., 18/02/2020 - 21:41

Ragna Debats, holenderska ultramaratonka, która w zeszłym roku wygrała Maraton Piasków, CCC, Transvulcanię i bułgarski Pirin Ultra, w poszukiwaniu nowych wyzwań, wpadła na ciekawy pomysł. W tym roku zamierza ukończyć 9 biegów na 7 kontynentach. 8 z nich to ultramaratony.

Pierwszy ma już za sobą. W styczniu wzięła udział w Hong Kong 100. Linię mety przekroczyła na trzecim miejscu i Azję może już wykreślić z listy.

Teraz szykuje się do drugiego biegu. Zgodnie z planem miał nim być Aconcagua Mountain Trail i rzeczywiście przez ostatnie dni trenowała na tej górze. Jednak po problemach z żołądkiem i osłabieniem, postanowiła zmienić otoczenie. Wystartuje 23 lutego w 44-kilometrowym 4 Refugios. Ten techniczny bieg nie będzie jej jedynym startem w Ameryce Południowej.

Na kwiecień zaplanowała 230-kilometrowy bieg w Kostaryce. Amerykę Północną będzie reprezentował Western States 100. Potem projekt przeniesie się do Europy na 250-kilometrową trasę francuskiego Ourea Trail. To bieg etapowy, a dystans jest rozłożony na 8 dni biegu i 7 odcinków. Przewyższenie wynosi aż 17000 m.

To będzie dobry trening pod Ultra Trail du Mont Blanc, ale zanim Ragna Debats pojawi się w Chamonix, wyskoczy na chwilę do Afryki i pobiegnie w 42-kilometrowym Kilimanjaro Trail. Po UTMB zostanie jej do zaliczenia 53-kilometrowy Crater Rim Ultra w Nowej Zelandii. A cały projekt zakończy się w listopadzie podczas The Last Desert, czyli biegu na Antarktydzie.

Wyzwanie nie obejmuje jedynie biegania. Holenderka tę biegową wyprawę po 7 kontynentach uczyniła projektem rodzinnym. W podróżach towarzyszą jej partner, również ultramaratończyk Pere Aurell, córka a nawet pies.

IB/ fot. facebook Ragny Debats


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce