Ultramaraton Trzy Korony niemal górski i jeszcze dłuższy

 

Ultramaraton Trzy Korony niemal górski i jeszcze dłuższy


Opublikowane w pt., 30/01/2015 - 08:43

Pomysł Ultramaratonu Krakowskiego Trzy Korony, tak jak większość dobrych pomysłów biegowych, zrodził się przypadkiem podczas treningu. Pobiegliśmy treningowo przez Las Zabierzowski i Puszczę Dulowską. Po drodze przyszło nam do głowy, że zorganizować ultramaraton, który zaczynałby się i kończył w Krakowie wspomina Roman Piątek, współorganizator imprezy.

Pomysł został zrealizowany w zeszłym roku. Wtedy 50 biegaczy ruszyło na dwie trasy: krótszą 35-kilometrową i dłuższą 100-kilometrową. Gdy przekroczyli linię mety, nie mieli wątpliwości, że chcieliby powtórzyć ten bieg.

– Zebraliśmy, bardzo pozytywne opinie, ale jednocześnie pojawiły się zapytania o możliwość wydłużenia trasy. W związku z tym, przy opracowywaniu drugiej edycji biegu, zaproponowaliśmy 100-kilometrową opcję. Nowa trasa rozpocznie się na Błoniach, następnie zostanie poprowadzona szlakami Lasu Wolskiego. Tam czeka na biegaczy dosyć duże przewyższenie. Powrót na Błonia został wyznaczony przez Sowiniec – wyjaśnia Roman Piątek.

Trasa 35-kilometrowa pozostanie bez zmian. Mimo krótszego dystansu, nie będzie łatwo. Ta opcja ma taką samą sumę przewyższeń, jak setka.

– Koło Bramy Zwierzynieckiej trzeba się zmierzyć z trzema podbiegami. Kończy się jeden podbieg, jest fragment płaskiego terenu i zaraz zaczyna się następny. Trzy takie wzniesienia są usytuowane na odcinku mniej więcej 15 kilometrów – mówi Ryszard Machlowski, współorganizator imprezy i jednocześnie zwycięzca trasy 35-kilometrowej z zeszłego roku, który obiecuje, że jeśli tylko obowiązki organizacyjne mu nie przeszkodzą, spróbuje obronić swój zwycięski tytuł.

Z trasą można się zapoznać podczas regularnych treningów prowadzonych przez Klub Biegacza Dystans. W tym roku taka okazja pojawiła się już trzykrotnie. Treningi są otwarte dla wszystkich, ale biorącym udział w imprezie dają możliwość pokonania trasy na odcinkach o różnej długości.

Zapisy jeszcze trwają i limit nie został osiągnięty. Jednak już zapisanych jest tyle osób, ile wystartowało w zeszłym roku. Opłaty wynoszą odpowiednio 70 zł dla krótszego i 100zł dla dłuższego dystansu.

2. Ultramaraton Trzy Korony wystartuje 1 maja o godz. 5:00. Więcej informacji w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce