Upał zdziesiątkował uczestników Biegu 7 Szczytów. Paweł Dybek najlepszy!

 

Upał zdziesiątkował uczestników Biegu 7 Szczytów. Paweł Dybek najlepszy!


Opublikowane w ndz., 20/07/2014 - 16:28

Noc i dzień, deszcz i upał. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich był wyzwaniem dla tych, którzy postanowili zmieścić się w limicie 240-kilometrowego Biegu 7 Szczytów.

Jego uczestnicy wystartowali w już w czwartek wieczorem i pierwszą noc spędzili na trasie. O skali trudności tego biegu świadczy fakt, że linię mety przekroczyło jedynie 25 osób. Kontuzje, przemęczenie, długość trasy, a przede wszystkim żar lejący się z nieba, powodowały, że nawet czołowi biegacze górscy przegrywali z trasą. Z obrony tytułu zwycięzcy musiał zrezygnować Michał Kiełbasiński.

W grupie, która nie ukończyła biegu znalazł się również Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy Jan Goleń:

- Wycofałem się na 81. kilometrze, w punkcie Jagodna. Było około 10:00 i już zaczynała się bardzo wysoka temperatura. Przede mną był odkryty teren, duże podejście do pokonania, za mną nieprzespana noc. W tym punkcie miałem kryzys. Czułem, że jestem przegrzany i dalsze kontynuowanie biegu może się źle skończyć. Od początku biorę udział w Biegu 7 Dolin i pomyślałem, że jeśli będę jeszcze walczył na trasie, to nie dam rady wystartować w Krynicy. Nie chciałbym tego - powiedział nam Jan Goleń.

Kryzys nie ominął także ostatniego sklasyfikowanego zawodnika:

- Nie jestem zadowolony z wyniku, ale z ukończenia oczywiście tak. Było naprawdę ciężko, brak snu i upał dawały się we znaki. Duży kryzys dopadł mnie po pierwszym przepaku za Długopolem. Tak naprawdę nie wiem, z czym to się wiązało. Dobiegłem do tego punktu w dobrej kondycji, tam odpocząłem, zjadłem, uzupełniłem energetyki i kryzys złapał mnie niemal od razu, gdy ruszyłem w drogę. Odpuścił nieco przed Jagodną. Następny dopadł mnie przed Ścinawką. To było związane z brakiem snu - wyjaśnił nam Ryszard Michalski, który zajął 25. miejsce, a na trasie spędził ponad 50 godzin.

Jako pierwszy linię mety po 30 godzinach, 35 minutach i 28 sekundach; przekroczył Paweł Dybek. Dokonał tego pomimo problemów ze ścięgnem. Tuż za nim uplasowali się Krzysztof Jeżewki i Łukasz Pawłowski. Gratulujemy!

Pełne wyniki Biegu 7 Szczytów oraz pozostałych konkurencji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ. Wkrótce kolejne informacje o dolnośląskiej imprezie, wypowiedzi uczestników i obserwatorów zmagań.

IB

fot. facebook DFBG

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce