Upiory biegały po Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

 

Upiory biegały po Parku Śląskim [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 29/10/2013 - 15:40

Dużą inwencją i sporym poczuciem humoru wykazało się wielu z ponad 300 uczestników sobotniego Biegu Halloween w Parku Śląskim. W Chorzowie Straszyły duchy, czarownice, wróżki, kościotrupy, zombiaki, a nawet sam Hrabia Dracula.  

Zawodnicy ścigali się na siedmiokilometrowej atestowanej pętli wytyczonej urokliwymi, szczególnie o tej porze roku, alejkami parkowymi. Trasa prowadziła od pomnika górników przy Stadionie Śląskim poprzez Wesołe Miasteczko, ZOO oraz Planetarium. Pierwszy na metę przybiegł Kamil Czapla, ale i on dał się ponieść upiornej atmosferze imprezy. 

Ci, którzy pojawili się na trasie w wymyślnych strojach nawiązujących do święta duchów, mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami na najciekawszą postać imprezy. Jury miało trudny wybór, co można zobaczyć na zdjęciach z imprezy.

Każdy z biegaczy, niezależnie od swojego stroju, otrzymał pamiątkowy medal.

Inicjatorem Biegu Halloween był Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Katowicach. Imprezę wsparły Fundacja „Biegamy z Sercem”, chorzowski hufiec ZHP, II LO w Chorzowie oraz Będziński Klub Rowerowy „Ghostbikers”. 

Wyniki biegu (zwycięzców wyłaniano w kategoriach wiekowych) dostępne są pod TYM adresem.

GR

Fot. facebook/StadionŚląski

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce