Urle zaprasza biegaczy na niedzielę. Łatwy dojazd z centrum stolicy

 

Urle zaprasza biegaczy na niedzielę. Łatwy dojazd z centrum stolicy


Opublikowane w śr., 19/11/2014 - 08:38

W nadchodzącą niedzielę Urle, mała miejscowość położona 70 kilometrów na północ od Warszawy, zaprasza biegaczy na I Powiatowy Bieg z Naturą i Kulturą. Co to za impreza, kto ją organizuje? Sprawdziliśmy.

Kulisy powstania biegu przybliża nam pracownik Starostwa Powiatowego w Wołominie Rafał Grześkiewicz.

– W powiecie Wołomińskim organizowanych jest już wiele biegów, m.in. Bieg Cichociemnych czy Półmaraton Uliczny Cud nad Wisłą w Radzyminie. My jako starostwo nie organizowaliśmy jeszcze nigdy takiego przedsięwzięcia, dlatego, w ramach projektu turystycznego pn. Wyprawa z Naturą i Kulturą, postanowiliśmy zorganizować bieg w miejscowości Urle w gminie Jadów. Naszym celem jest pobudzenie turystyki w tym miejscu, które kiedyś było uważane za miejscowość uzdrowiskową.

Do pokonania będzie 10 km. Bieg będzie miał charakter przełajowy i rozpocznie się o godzinie 10.00. Do biegu można zapisać się od godziny 8:00 w biurze zawodów, które będzie się znajdować w budynku miejscowego Liceum. Z tego właśnie miejsca bieg ruszy, tu też się zakończy.

– Trasa to przede wszystkim nawierzchnia szutrowa wiodąca ścieżkami leśnymi i trasą żółtego szlaku turystycznego. Mniej więcej w połowie szlaku, w najwęższym miejscu, trasa będzie przecinać tory i wracać dalej do mety – wyjaśnia Rafał Grześkiewicz. Zapowiada, ze każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, na którym widnieje logo projektu, oraz pamiątkową koszulkę. – Po zakończonych zmaganiach zapraszamy na ciepły posiłek i rozdanie nagród, które będziemy losować wśród wszystkich biegaczy.

Dla osób z Warszawy i okolic, które nie mają jeszcze planów na najbliższy weekend, wypad na bieg w Urli to ciekawa propozycja. Łatwo dostać się tam pociągiem z centrum Warszawy, ponieważ stacja Urle funkcjonuje jako przystanek dla pociągów Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Wileńska Łochów lub Warszawa Wileńska Małkinia.

Tereny doliny rzeki Liwiec są idealnym miejscem do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, w każdej z grup wiekowych i w różnym stopniu zaawansowania. – Tereny te oferują sporo możliwości, czy to turystka piesza i rowerowa latem, po narty biegowe w sezonie zimowym – zachęca Rafał Grześkiewicz.

Samo miasteczko Urle to urokliwe miejsce, położone nad rzeką Liwiec. Sława Urli jako letniska zaczęła się na początku XX wieku. Jeszcze w XIX wieku doprowadzono tu linię kolejową. Przed wojną Urle były znanym miejscem wypoczynku mieszkańców Warszawy.

Organizatorzy pełni zapału mówią już o biegu mikołajkowym, który mają nadzieję uda się zorganizować w zimowej scenerii. – Może uda się nawet pojeździć na nartach biegowych – kończy Rafał Grześkiewicz.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce