USA: Zmarła biegaczka. Miała 36 lat

 

USA: Zmarła biegaczka. Miała 36 lat


Opublikowane w czw., 06/04/2017 - 08:41

Do tragicznego zdarzenia doszło w Scranton, w stanie Pensylwania, gdzie odbywał się półmaraton. 

Lindsay O'Rourke Doherty finiszowała na 620. miejscu (na ponad 2300 uczestników). Uzyskała czas 1:53:58, co dało jej 205 miejsce wśród pań. Postawa biegaczki czy wiek - ledwo 36 lat - nie zapowiadały tragedii.

Po biegu biegaczka straciła przytomność. Według relacji lokalnych mediów, upadła tuż za metą. Z pomocą szybko pospieszyć miał zespół ratowniczy, w tym dwóch lekarzy. Reanimacja opisywana jest jako heroiczna.

Biegaczka szybko została przewieziona do szpitala Scranton. Tam niestety zmarła. Trwa ustalanie przyczyn śmierci.

Lindsay O'Rourke Doherty osierociła trójkę dzieci. Jej mąż był siostrzeńcem poprzedniego prezydenta miasta. Była też znaną działaczką lokalną. Angażowała się w stowarzyszenia sąsiedzkie, oraz sprawy lokalnej parafii organizując wolontariuszy.

Bieg w Scranton był kolejnym półmaratonem w karierze biegaczki. W zeszłym roku, również w Scranton, uzyskała wynik 1:55:32. Uczestniczyła też w innych imprezach.

W wydanym komunikacie organizatorzy półmaratonu imprezy oświadczają, że opłakują stratę biegaczki, która była kochającą matką, żoną, córką i przyjaciółką. Jak informują, rodzina biegaczki na jej cześć założyła fundusz memoriałowy.

RZ


Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce