Usain Bolt strzela 2 bramki w oficjalnym meczu! [WIDEO]

Opublikowane w sob., 13/10/2018 - 07:53

Najszybszy człowiek świata utrzymuje tempo także na boisku piłkarskim. Właśnie strzelił dwie bramki dla swojej drużyny Central Coast Mariners.

Bolt, który walczy o profesjonalny kontrakt w zespole występującym w australijskiej ekstraklasie, trafił do siatki w oficjalnym przedsezonowym meczu Mariners z Macarthur South West United. Mecz rozegrano w Sydney, a Bolt wystąpił w podstawowej jedenastce swojego zespołu.

Pierwszą bramkę Jamajczyk zdobył w 55 minucie gry, podwyższając stan meczu na 3:0. Po golu wykonał swoją tradycyjną cieszynkę, którą znamy jeszcze z czasów występów na bieżni.

Druga bramka padła po kolejnych 5 minutach gry. Bolt wykorzystał nieporozumienie bramkarza i obrońcy i wpakował piłkę do pustej bramki. W całym meczu zaliczył kilka kolejnych dogodnych okazji do strzelenia bramek.

– Jestem szczęśliwy, że mogłem wystąpić w tym meczu. Jestem z siebie dumny – mówił Bolt po meczu dziennikarzom Fox Sports. – To niesamowita sprawa… pierwsza jedenastka i dwa gole. To super uczucie, a zarazem efekt mojej pracy. Staram się poprawiać i jestem na dobrej drodze by to to robić.

Sezon Hyundai A-League startuje już 19 października. Przyszłość Bolta w zespole Mariners pozostaje wciąż zagadką.

Ośmiokrotny mistrz olimpijski oraz rekordzista świata w biegach na 100 i 200 m, próbował rozpocząć przygodę z piłką nożną w kilku klubach. Ćwiczył m.in. z francuskim amatorskim zespołem JS St-Jean Beaulieu, z niemiecką Borussią Dortmund oraz norweskim Stromsgodset. Jednak to właśnie w Central Coast Mariners ma szansę spełnić swoje marzenie o zostaniu zawodowym piłkarzem.