Usain Bolt zakończy karierę w...

 

Usain Bolt zakończy karierę w...


Opublikowane w czw., 12/02/2015 - 12:41

Sześciokrotny mistrz olimpijski, dominator sprintów zapowiedział zakończenie kariery. Kolce na kołku ma zawiesić po mistrzostwach świata w 2017 roku, w wieku 30 lat.

– W 2017 roku definitywnie się zatrzymam – oznajmił wczoraj dziennikarzom Usain Bolt, który ubiegłego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Większość zawodów opuścił z powodu kontuzji.

Zanim Jamajczyk powie pas, ma jeszcze jeden cel do zrealizowania. Chce pobiec 200m w czasie poniżej 19 sekund. – Na tym się skupiam. Ciężko pracuję, zobaczymy, co z tego wyjdzie – stwierdził Usain Bolt. Innym wyzwaniem dla Jamajczyka jest też zdobycie po raz trzeci trzech złotych medali olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Bolt przygotowuje się obecnie do MŚ w Pekinie, które odbędą się pod koniec sierpnia. Sezon zainauguruje w sobotę 14 lutego startem na 400m w mityngu Camperdown Classic w rodzinnym Kingston. Imprezę organizuje jego trener Glen Mills, ale sam Bolt chce się „z tego wykręcić” - jak stwierdził na konferencji promującej buty sportowe.

Na pewno wystąpi za to w lipcu w Paryżu na mityngu Diamentowej Ligi. Francuscy organizatorzy potwierdzili start Jamajczyka na dystansie 100m. Sam cykl wystartuje 15 maja w Dausze, zaplanowano 14 mityngów.

red.

źródło: PAP, IAAF

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce