Ustroń: Jubileuszowym biegiem uczczą Święto Niepodległości

 

Ustroń: Jubileuszowym biegiem uczczą Święto Niepodległości


Opublikowane w czw., 06/11/2014 - 14:44

Już po raz dwudziesty piąty w Ustroniu obchodzony będzie Dzień Niepodległości podczas Biegu Legionów. W tym roku wystartuje 360 zawodników. Niestety lista startowa jest już zamknięta.

Jubileuszowa edycja zawodów przyniosła pewne nowości. – Co prawda nadal zawodnicy będą mieli do pokonania 10 kilometrów, ale zmieniła się trasa biegu – mówi Grażyna Winiarska z wydziału kultury urzędu miasta Ustroń, który organizuje imprezę.

Startujący pobiegną malowniczymi nadwiślańskimi bulwarami, niemal ocierać się o rzekę. Przeprawiać się będą też przez most. – Trasa nie jest trudna. Amatorzy biegania nie powinni mieć z nią żadnego problemu – mówi Winiarska. Będzie trochę asfaltu, drogi szutrowej, ale też leśnej ścieżka. – Ale na nikogo nie zaskoczy żaden podbieg. Trasa jest płaska – dodaje

W ramach opłaty startowej każdy zawodnik otrzyma: numer startowy, posiłek regeneracyjny, ciepły napój na mecie oraz pamiątkowy medal. Biuro zawodów będzie otwarte w amfiteatrze, w miejskim Parku Kuracyjnym, przy ul. Parkowej.

Zawodnicy powinni się zgłaszać do biura zawodów w dniu imprezy w godz. 8:00-9:30 po odbiór numerów startowych. Początek biegu o godz. 11:00.

Więcej w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce