UTMB 2015: Gediminas Grinius faworytem do zwycięstwa

 

UTMB 2015: Gediminas Grinius faworytem do zwycięstwa


Opublikowane w pon., 19/01/2015 - 13:06

Znane są już wyniki losowania startujących w UTMB. Wprawdzie lista jeszcze może ulec zmianie, gdyż nie wszyscy wylosowani potwierdzili udział i nie wszyscy zapłacili, ale elita biegu jest już znana. Znamy też rodaków, którzy pobiegną w Chamonix.

Przede wszystkim na liście startowej słynnego ultrabiegu znajduje się Gediminas Grinius (na zdjęciu). Piąty zawodnik zeszłorocznej edycji UTMB i trzeci całego cyklu Ultra Trail World Tour.

Lista rywali wygląda dla „polskiego” Litwina obiecująco. Na pewno o zwycięstwo będzie chciał tu powalczyć Xavier Thevenard, który triumfował w UTMB w 2013 r. i wygrał zeszłoroczny TDS. Na starcie pojawi się również Sage Canaday, Jorge Maravilla i Hiroki Ishikawa.

Na razie wśród startujących nie znajdziemy zawodników, którzy przed rokiem przybiegli na metę przed Griniusem. Wprawdzie organizatorzy mają zarezerwowaną pulę miejsc dla zaproszonych gości i być może to się jeszcze zmieni, ale według aktualnego stanu, swojego zwycięskiego tytułu nie będzie bronił François D’Haene, który szykuje się do udziału w Maratonie Piasków. Do Francji nie wraca także Tòfol Castanyer i Iker Karrera, a w mocnej grupie Amerykanów nie będzie Jasona Schlarba.

W zeszłym roku na liście startowej UTMB było prawie 50 Polaków. Tym razem będzie ich więcej, w tym tylko jedna kobieta. Szczęścia w losowaniu nie mieli m.in. Stefan Batory, finalista Maratonu Piasków czy Paweł Pakuła, zaprawiony w bojach ultramaratończyk z Lubelszczyzny, którego relacje z polskich i zagranicznych imprez możecie czytać także w naszym portalu.

Na liście szczęśliwców jest za to inny przyjaciel Festiwalu Biegów – Bartłomiej Trela. Ponownie do Chamonix pojedzie też Kamil Leśniak. Z zeszłym roku chciał osiągnąć czas poniżej 24 godzin. Wtedy się nie udało, teraz będzie okazja, by poprawić wynik.

Wśród startujących znajdą się również Krystian Ogły i Marcin Pawłowski. Polacy są też na listach pozostałych biegów rozgrywanych w ramach UTMB. Trzymajmy kciuki za naszych biegaczy!

IB

fot. Piotr Dymus

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce