5. Bieg dla Maćka w niedzielę. Paweł Jach o szczegółach imprezy

 

5. Bieg dla Maćka w niedzielę. Paweł Jach o szczegółach imprezy


Opublikowane w wt., 27/05/2014 - 11:26

W niedzielę 1 czerwca zapraszamy wszystkich sympatyków biegania wraz z rodzinami do Centrum Handlowego BOREK przy ul. Hallera we Wrocławiu. Przygotowaliśmy dla Was trasy o różnej długości: dla najmłodszych Bieg Krasnali na dystansie 160m, dla dzieci szkolnych oraz wszystkich chętnych biegi na dystansie 900 m i 2500 m. 

Bieg Główny, czyli „dyszka”, będzie okazją do sportowej rywalizacji na zacienionych alejkach Parku Grabiszyńskiego. Trasą ta sama co w ubiegłych latach, warto więc zawalczyć o poprawę wyników.

Podczas „V Biegu dla Maćka” odbędą się po raz trzeci Mistrzostwa Galaktyki w Biegu z Wózkiem.

Bieg Maćka, czyli Dzień Dziecka na sportowo. Przygotowaliśmy również liczne atrakcje dla dzieci. Będą zabawy na „dmuchańcach”, konkursy, gry i zabawy oraz pokazy artystyczne. Wszystko pod troskliwą opieką animatorów.

Nasza impreza ma swoją charytatywną stronę. Całkowity dochód przeznaczamy na działalność fundacji prowadzącej wypożyczalnię sportowych wózków dla niepełnosprawnych dzieci. Pieniądze zebrane do puszek zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Maćka Jacha. Dzięki Waszej hojności Maciek jest intensywnie rehabilitowany – dziś potrafi już chodzić samodzielnie, może kiedyś sam pobiegnie?

Zapisy internetowe zostają zamknięte w czwartek 29 maja o godzinie 22.00. Oczywiście można będzie się zapisać na miejscu. Biuro Biegu czynne będzie od godziny 8.30 Osoby, które zapisują się na miejscu mogą nie otrzymać pełnego pakietu startowego.

Napoje – startujący mogą korzystać z punktu z wodą na 5 kilometrze biegu (na łące przy Ślęży). Na mecie każdy otrzyma napój izotoniczny oraz wodę mineralną oraz jabłuszko.

Posiłek – w pakiecie znajdziecie Państwo również kupon na posiłek w KFC, pozwalający uzupełnić węglowodany i białka po wysiłku. To ważny element sportowej rywalizacji.

Depozyt i szatnia – w budynku Centrum Handlowego „BOREK” na parterze w lewo za wejściem głównym (na pewno będą strzałki kierunkowe).

Prysznice – korzystamy z gościny Centrum Treningowego SPARTAN – 300m od mety.

Parking – jest ogromny, ale proszę parkujmy w jego lewej części (patrząc od wjazdu).

Pomiar czasu – elektroniczny, czipy znajdują się pod numerem startowym. Proszę nie zdzierać pasków gąbki). W połowie dystansu ustawiony będzie zegar pokazujący czas od momentu startu.

Drugą połowę trasy przebiegamy szybciej!

Medal i radość – na mecie

Losowanie nagrody głównej – przebiegłeś 10 km? Możesz wyjechać rowerem. Wystarczy wypełnić kupon konkursowy, który znajdziesz w pakiecie startowym, odpowiedzieć na pytanie konkursowe i wrzucić go do oznaczonego pojemnika.

Nagrody w biegu na 10 km: dla najszybszych zawodników w postaci bonów zakupowych do wykorzystania w Centrum Handlowym „Borek” będą następujące (zgodnie z klasyfikacją z Regulaminu Biegu):

- w klasyfikacji generalnej – 700 zł za 1 miejsce, 500 zł za 2 miejsce, 300 zł za 3 miejsce
- w klasyfikacji kobiet – 700 zł za 1 miejsce, 500 zł za 2 miejsce, 300 zł za 3 miejsce
- w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn (co 10 lat) 100 zł za 1 miejsce w kategorii

Osoby nagrodzone w klasyfikacji generalnej nie otrzymują nagród w kategoriach wiekowych.

Poza tymi nagrodami przewidujemy także nagrody w dodatkowych klasyfikacjach: Najszybsza Dolnoślązaczka i Najszybszy Dolnoślązak oraz Najszybsza wrocławianka i Najszybszy Wrocławianin. Wysokość nagród zostanie podana w najbliższych dniach. PS. - Oczywistym jest, że każdy mieszkaniec Wrocławia jest Dolnoślązakiem. Tu jednak wrocławianin nie uczestniczy w klasyfikacji Dolnoślązaków. Wrocławianka również.

Za poprawienie rekordu trasy (pań i panów) – nagrody w wysokości 500 zł.

W konkurencji „najbliżej rekordu świata” – nagrody rzeczowe za 1, 2 i 3 miejsce. Policzymy jaki procent wykonania WR (rekordu świata dla swojej kategorii) uzyskał każdy startujący zawodnik. W ten sposób porównamy wyniki wszystkich startujących. Ta osoba, której wynik będzie najbliższy WR (w jej kategorii) – zwycięży. Tabela z aktualnymi wynikami zostanie przedstawiona przed biegiem.

Harmonogram imprezy:

8.30 Otwarcie Biura Zawodów – zapisy do wszystkich biegów
9.00 Otwarcie miniprzedszkola dla dzieci
9.50 Start biegu na dystansie 800m
10.10 Start biegu na dystansie 2500m
10.30 Wspólna rozgrzewka zawodników biegu na 10 km
10.50 Ustawienie zawodników w strefie startu
10.58 Start zawodników na wózkach
11.00 Start zawodników biegu na 10 km
11.02 Start rodziców biegnących z dziećmi w wózkach – III Mistrzostwa Galaktyki w Biegu z Wózkiem
11.10 Rozpoczęcie bloku imprez towarzyszących – na scenie, przed nią oraz w Centrum Handlowym odbywać będą się pokazy artystyczne.
11.30 Powitanie pierwszych zawodników na mecie biegu
13.20 Przygotowanie dzieci do startu w Biegu Krasnali – rozgrzewka.
13.30 Bieg Krasnali na dystansie 160m
13.45 Rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród uczestnikom biegów zakończone losowaniem nagród, w tym nagrody głównej w postaci roweru.

Do zobaczenia w niedzielę!

Paweł Jach

fot. Biegamy we Wrocławiu (www.biegamy.wroclaw.pl)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce