V Dycha Justynów-Janówka

 

V Dycha Justynów-Janówka


Opublikowane w pon., 29/04/2013 - 14:34

Bieg Justynów-Janówka odbył się w sobotę - 27 kwietnia 2013 r. To już jego piąta edycja. Jak co roku organizowany jest przez ?Stowarzyszenie Justynów ? Janówka?. Pomysłodawcą  imprezy jest Krzysztof Józefowicz ? biegacz i triathlonista.

Stało się już tradycją, że tutaj każdy bieg jest inny. Przede wszystkim ze względu na pogodę, która każdego roku zaskakuje. Choćby przypomnieć w tym miejscu ubiegłoroczne zmagania w 40-stopniowym, morderczym upale. Tegoroczny - był dość ciepły, przeplatany lekkim deszczykiem. Trasa prowadziła wśród okolicznych lasów, gdzie czekały długie podbiegi, kamieniste podłoże i walka z własnymi słabościami.

Na szczęście dla biegaczy, organizatorzy stawiają poprzeczkę bardzo wysoko. Połączenie biegu z festynem ludowym, bogate nagrody, także do wylosowania oraz rodzinna atmosfera pikniku, przyciągają biegaczy. Panie  w regionalnych strojach ludowych dodawały kolorytu tej imprezie, wspomaganej przez licznych sponsorów. W tym roku oprócz biegu głównego na dystansie 10km i biegów dla dzieci, zorganizowano po raz pierwszy 1. Marsz Nordic Walking na dystansie 5km.

Każda osoba, która stawała na podium, oprócz nagród otrzymała, jak co roku bukiet pięknych tulipanów.

Bieg główny, który ukończyło 310 zawodników, wygrał już po raz drugi Daniel Woch z Częstochowy, a marsz (83 zawodników) ? Przemysław Stupnowicz z Łodzi.

Myślę, że można z czystym sumieniem zaprosić na następną edycję za rok. Może pogoda sprawi nam kolejną niespodziankę?

Janusz Milczarek, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce