VI Festiwal Biegów Górskich GORCE ULTRA-TRAIL już 31 lipca

 

VI Festiwal Biegów Górskich GORCE ULTRA-TRAIL już 31 lipca


Opublikowane w pt., 16/07/2021 - 11:14

Gorce Ultra Trail 2021

Gorce Ultra-Trail - tu się wraca!

Międzynarodowy Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2021 (w skrócie GUT), odbędzie się w dniach 30.07-1.08.2021 r. Bazą wydarzenia jest Ochotnica Dolna, tam też znajdują się start i meta prawie wszystkich dystansów. Na biegaczy czeka 5 tras o zróżnicowanej długości i trudności.

Sobota 31.07.2021, dystanse ultra

 • GUT 102 - 100 km i ponad 4000 metrów przewyższenia
 • GUT 84 - 84 km, + 4030 m
 • GUT 48 - 48 km czyli już “ultra”, bo “więcej niż maraton”

Niedziela 1.08.2021, dystans krótkie

 •  GUT 20 “Ochotnica Challenge” - piękna trasa dla górskich debiutantów, z punktem kontrolnym na gorczańskiej wieży
 • GUT 12 - doskonały dystans na początek biegowej przygody, zwłaszcza, że trasa po krótkim podejściu prowadzi głównie w dół, wprost na metę w Ochotnicy Dolnej

Trasy biegów prowadzą przez 2 powiaty - nowotarski i limanowski, przecinają 6 gmin: Ochotnica Dolna, Nowy Targ, Mszana Dolna, Dobra, Niedźwiedź, Kamienica. Bieg obejmuje teren 3 nadleśnictw, a trasa koronnego dystansu GUT 102 przebiega przez Gorczański Park Narodowy i jest objęta ścisłym limitem zawodników ze względu na ochronę przyrody Parku.

Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2021 od 30 lipcaWspólny start, choć dystans nadal utrzymany

W tym roku ponownie możliwość wspólnego startu, na co bardzo czekali wszyscy biegacze. Nadal  konieczne będzie jednak ograniczenie liczby osób w biurze zawodów oraz w strefie mety, dlatego uczestnicy będą zapraszani w te miejsca z dbałością o liczbę osób wewnątrz strefy i po obowiązkowej dezynfekcji rąk na wejściu.

Odprawa zostanie przeprowadzona w formule on-line. Zostaną za to zachowane bogatow wyposażone punkty żywieniowe i posiłek na mecie z przepysznymi  potrawami od kół gospodyń wiejskich z Mszany Górnej, Szczawy i Ochotnicy. Warto wiedzieć, że - oprócz pięknych biegowych tras - to właśnie z jedzenia słynie GUT!

Coraz więcej biegaczy z regionu

Z roku na rok GUT widać na listach startowych rosnącą liczbę nazwisk z regionu gmin, przez które przebiega GUT. Mieszkańcy Ochotnicy Dolnej, Kasinki, Krościenka i Mszany coraz chętniej wychodzą z roli obserwatorów wydarzenia i stają na linii startu. To dobry znak aktywizacji sportowej, tak ważnej dla utrzymania zdrowia i dobrej formy! Rośnie też liczba wolontariuszy z regionu, szczególniei wśród dzieci i młodzieży.

Rok kobiet ultra i stali bywalcy

W 2020 został - po 5 latach - zdobyty Puchar Gorca, dzięki wyczynowi Bartka Gorczycy, który pokonał dystans 100 km w czasie poniżej 10 godzin. Czy u ktoś złamie ten rekord?  Zobaczymy! W tym roku o nagrodę finansową będą na wspomnianym dystansie ścigać się kobiety - 1000 zł nagrody trafi do najszybszej ultraski 2021. O podium będzie na pewno walczyć kilkukrotna zwyciężczyni, Katarzyna Winiarska, a także Ewa Majer i Anna Komisarczyk. Trzymamy kciuki za wszystkie panie!

Również na dystansie GUT 20 Ochotnica Challenge jest mocna stawka kobiet Na trasę wróci jedna z najszybszych kobiet w Polsce, Dominika Stelmach, a będzie się z nią ścigać m.in. Katarzyna Wilk, która w 2020 zajęła II miejsce.

Na GUT nie zabraknie silnych zawodników z powiatów nowotarskiego i limanowskiego. Na ulubiony dystans 84 km wraca trzykrotny zwycięzca Artur Baran z gminy Dobra, a trasę GUT 102 wybrał Piotr Wojnarowski  (III miejsce GUT 84 w 2020). Powodzenia!

NIewątpliwym rekordzistą jeśli chodzi o frekwencję na wydarzeniach GUT i GUT WINTER jest Sebastian Florek, który uczestniczył we wszystkich 8 dotychczasowych wydarzeniach. Taką frekwencję - poza organizatorami - ma także sędzia wydarzenia, Grzegorz Rybkowski. W lipcu obaj panowie po raz kolejny pojawią się w Gorcach. Najwyraźniej hasło Zakochaj się w Gorcach działa!

GUT SOLO lato 2021

W zeszłym roku wprowadzona została ze względu na sytuację epidemiczną formuła GUT SOLO, dająca możliwość indywidualnego startu na trasach GUT w czasie astronomicznego lata. Uczestnicy startują w dowolnie wybranym dniu, a trasę pokonują zgodnie z jej zapisem dostarczonym przez organizatorów, bez oznaczeń na trasie. Ze względu na duże zainteresowanie formuła  SOLO będzie kontynuowana również w 2021. Organizator zapewnia numer startowy, medal i pamiątkową koszulkę lub bluzę FINISHERA oraz - co ważne-  uczestnicy mogą liczyć na wsparcie w sytuacjach wymagających interwencji (burza, zgubienie się itp.).

Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2021 od 30 lipcaWystartuj i zakochaj się w Gorcach!

Organizatorzy VI GUT serdecznie zapraszają na prawdziwe święto biegania w Gorcach!

Współorganizacja: gmina Ochotnica Dolna

Partnerzy instytucjonalni:

 • gmina Kamienica, gmina Mszana Dolna
 • Gorczański Park Narodowy,
  Lasy Państwowe,
  Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Grupa Podhalańska

Partnerzy: Garmin Polska, Browar Podgórz, Primavika

Organizator: Fundacja Run Vegan & Fundacja Małopolskie Szlaki

GUT 2021! - INFORMACJE

Termin i miejsce: 31.07-1.08.2021, Ochotnica Dolna (województwo małopolskie)
Zapisy: 30.07-1.08: Biuro Zawodów w Ochotnicy Dolnej
Dystanse: 100 km, 84 km, 48 km, 20 km, 12 km
Informacje szczegółowe: www.gorceultratrail.pl

Media i sponsorzy: info@runvegan.pl, Violetta Domaradzka, +48 507 006 851

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce