VI Praska Dycha: Z Warszawy do Caracas

 

VI Praska Dycha: Z Warszawy do Caracas


Opublikowane w czw., 17/10/2013 - 09:33

W niedzielę 20 października w stołecznym Parku Skaryszewskim odbędzie się VI edycja Praskiej Dychy. Bieg, organizowany przez jednego z najlepszych polskich maratończyków, na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń prawobrzeżnej Warszawy. W tym roku zaoferuje nieco egzotyki. Niestety limit zapisów został już wyczerpany.

Bieg główny imprezy wystartuje o godzinie 12:00 i zgromadzi komplet 650 zawodniczek i zawodników. Godzinę wcześniej rywalizować będzie 350 uczestników „Szybkiej Dychy”. Żeby w niej wystartować, trzeba było udokumentować wynik wynoszący poniżej 50 min., osiągnięty w ciągu trzech ostatnich lat.

Można więc spodziewać się szybkiego ścigania w Warszawie. Tym bardziej, że trasa jest płaska, nawierzchnia w całości asfaltowa (zawodnicy będą mieli do pokonania 4 pętle po urokliwych o tej porze alejkach „Skaryszaka”), a dla zawodników, którzy poprawią rekordy trasy, należące obecnie do Katarzyny Kowalskiej (34:52) i Damiana Witkowskiego (30:23), organizator przewidział dodatkowe nagrody. 

Imprezami towarzyszącymi będą biegi dla młodzieży szkolnej (rozpoczęcie tuż po godz. 10:00). Udział w tych biegach jest bezpłatny, zapisy przyjmowane będą w dniu imprezy w biurze zawodów. Rywalizacja toczyć będzie się w dwóch grupach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Samo biuro będzie zlokalizowane na stadionie Drukarza. Będzie czynne w dniu zawodów w godz. 9:00 - 11:45. Wcześniej pakiety startowe można odbierać w sklepie FORPRO przy ulicy Myśliwieckiej 4.

Mimo, że za oknami jesień, podczas biegu nie zabraknie akcentów egotycznych. Biegacze włączą się w obchody… 80-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Wenezuelą. Ambasada Wenezueli objęła patronat nad zawodami.

Zdaniem organizatorów, prawie 1000 uczestników biegnąc 10 km wspólnie pokona dystans z Warszawy do Caracas. – Podczas zawodów będziemy mieli poczęstunek w stylu wenezuelskim, będzie nam też przygrywał latynoski zespół, będzie się można także dużo dowiedzieć o tym południowoamerykańskim kraju, jego historii, o tym jak wygląda obecnie – mówi Mariusz Giżyński, organizator biegu.

Skąd pomysł na taką atrakcje biegu? – Ambasada Wenezueli chciała na sportowo uczcić nawiązanie współpracy pomiędzy naszymi krajami. Takie okazje do świętowania są dziś bardzo popularne. A nie ma przecież lepszej formy świętowania jak bieganie – uśmiecha się jeden z naszych najlepszych długodystansowców.

Strona zawodów:

www.praskadycha.pl/

Regulamin:

www.praskadycha.pl/regulamin-2

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce