VII Bieg Koguta: Tym razem po ulicach Oławy, trwają zapisy

 

VII Bieg Koguta: Tym razem po ulicach Oławy, trwają zapisy


Opublikowane w śr., 15/01/2014 - 14:51

Mimo że do biegu pozostało jeszcze pół roku, przygotowania do imprezy idą pełną parą. – W przyszłym roku po raz pierwszy pobiegniemy ulicami Oławy – informuje Arkadiusz Tołłoczko z Klubu Biegacza Harcownik w Jelczu-Laskowicach.

Siódmą edycję imprezy zaplanowano na niedzielę 29 czerwca.

– Pobiegniemy na 10 km atestowaną trasą. Start i meta biegu zlokalizowane będą na oławskim rynku, posiłek dla biegaczy na będzie wydawany na terenie Oławskiego Parku Wodnego - Termy Jakuba. Tam odbędzie się również dekoracja zwycięzców i losowanie nagród – anonsuje współorganizator.

Już wiadomo, że tych ostatnich będzie całkiem sporo, a niektóre będą naprawdę cenne i użyteczne.

– Każdy uczestnik biegu, niezależnie od tego, czy ukończy go, czy nie, otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę. Weźmie też udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Do wygrania będzie m.in. pralka Electrolux – wylicza szef zawodów. Podkreśla, że na biegaczy będzie czekać też „cała masa atrakcji”.

– Rozmawiamy z kolejnymi sponsorami, ale też m.in. z biurem organizacyjnym Festiwalu Biegowego. Chcemy, by VII Bieg Koguta stał się imprezą wchodzącą w skład Ligi Festiwalu Biegowego, co niewątpliwie podniesie jego rangę. Jesteśmy na etapie uzgadniania stosownej umowy, także z Urzędem Miasta. Jestem dobrej myśli – dodaje Arkadiusz Tołłoczko, ambasador krynickiej imprezy, pomysłodawca włączenia biegu do festiwalowego cyklu.

W 2013 r. Bieg Koguta zgromadził 472 uczestników. Zwyciężyli Halyna Shchensna – Radzikowska ze Świdnicy (42:28) oraz Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla (34:14). Zobacz jak biegano w Oławie:

Strona zawodów:

http://www.klub-biegacza.olawa.pl/aktualnosci/bieg-koguta-2014.html

Regulamin:

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=3&action=5&code=27723&bieganie

Zapisy:

http://zmierzymyczas.pl/zapisy.html?view=impreza&id=1

GR

​Fot. Organizator, Mariola Janicka

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce