VII Biegaj z Opel Szpot: Startujemy w sobotę

 

VII Biegaj z Opel Szpot: Startujemy w sobotę


Opublikowane w śr., 22/01/2014 - 09:56

Tradycyjnie, jak zawsze od 7 lat, w ostatnią sobotę stycznia na poznańskiej Malcie pojawią się setki biegaczy – uczestników otwartych biegów z cyklu „Biegaj z Opel Szpot”. Tak, to nie pomyłka, bowiem w roku 20-lecia rozpoczęcia współpracy firmy Szpot z General Motors Poland, a ściślej marką Opel, właśnie taką nazwę będą miały biegi.

Sobotnia impreza będzie 66. w historii. Być może powitamy na mecie 23-tysięcznego zarejestrowanego w niej uczestnika. Kto nim zostanie?

Biuro, zlokalizowane przy mecie Toru Regatowego Malta, czyli obok popularnych hangarów, czynne będzie od godziny 10:00, a start – także spod hangarów - nastąpi tradycyjnie o godzinie 11:00. Do pokonania będzie dystans jednego okrążenia wokół Jeziora Maltańskiego, czyli około 5,3 km. Regulaminowy czas na dotarcie do mety wynosi 50 minut. 

Rywalizację poprzedzi profesjonalna rozgrzewka, którą poprowadzi instruktorka Centrum Fitness Atrium w Swarzędzu.

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie gorąca herbata i około 20 nagród, w tym możliwość bezpłatnego wypożyczenia samochodu Opel Corsa na weekend. Nagroda może trafić tylko do osoby pełnoletniej i posiadającej ważne prawo jazdy.

W ramach VII edycji Biegaj z Opel Szpot prowadzony będzie, już po raz ósmy, ranking szkół. Zasady punktacji są niezmienne - uczeń szkoły zdobywa w każdym biegu 2 pkt do rankingu, a osoba towarzysząca (rodzic, rodzeństwo, nauczyciel, znajomi) 1 pkt za udział w każdym z biegów. Łącznie będzie ich 9. 

Po raz kolejny w regulaminie naszego cyklu znalazły się dodatkowe punkty dla najmniej licznych szkół, które znajdą się w klasyfikacji generalnej w pierwszej 10-tce. Będzie to odpowiednio 150, 100 i 50 punktów, które przyznamy po wrześniowym biegu. Zasada jest prosta – proporcje liczby uczniów do ilości zdobytych punktów w Rankingu.

Tradycyjnie trzy najlepsze w Rankingu szkoły otrzymają w listopadzie b.r. podczas uroczystej gali czeki na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 6 000 złotych.

Zapraszamy w sobotę 25 stycznia na poznańską Maltę. Szczegółowe informacje o cyklu można otrzymać pod numerem telefonu 696-429-859 lub pisząc na adres m.wajer@szpot.pl

Organizatorem „Biegaj z Opel Szpot” jest firma Szpot. Partnerami cyklu w tegorocznej edycji są Mobil, PZU S.A., Centrum Fitness „Atrium” oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Strona cyklu:

http://www.szpot.pl/

materiały organizatora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce