VII Gorlicki Bieg Górski w tym roku z dystansem ultra na 49 km

 

VII Gorlicki Bieg Górski w tym roku z dystansem ultra na 49 km


Opublikowane w śr., 02/11/2022 - 12:41

VII Gorlicki Bieg Górski w tym roku z dystansem ultra na 49 km

Już po raz siódmy Klub Kolarski Grupetto Gorlice organizuje Gorlicki Bieg Górski. Odbędzie się on w tym roku 12 listopada. Już ruszyły zapisy do tego prestiżowego biegu. Na liście startowej na razie pojawiło się prawie 100 osób Start i meta zawodów zlokalizowane będą w Ośrodku Wczasów Rodzinnych „Zacisze” w Wysowej – Zdroju. W tym roku na miłośników biegania po górach czekają nowe wyzwania.

 

-Po raz pierwszy zawodnicy będą mogli w naszej imprezie zmierzyć się z dystansem ultra. Ultra Beskid Niski będzie wynosił 49 kilometrów z najwyższym szczytem Beskidu Niskiego Lackową, a do gry wróci również Rotunda. W sumie wyjdzie 2300 m w górę, czyli jak na listopad będzie na bogato:) Tradycyjnie będzie też dystans klasyczny w biegu głównym o długości 24,5 km i przewyższeniami około 1100 metrów - informuje Sebastian Chłanda, organizator biegu.

W biegu głównym będzie obowiązywał limit czasowy pięć godzin, a na dystansie Ultra Beskid Niski osiem godzin.

 

- Tak samo jak rok temu, mamy dobrą informację dla zawodników zajmujących czołowe miejsca na zawodach biegowych. Jako że współpracujemy z portalem RateMyTrail, a portal ten klasyfikuje biegaczy w rankingu, to my ten ranking wykorzystamy. Każda osoba posiadająca ranking na poziomie 730 pkt lub więcej startuje w naszym biegu bez opłaty wpisowej. Osoby, które na chwilę obecną są poniżej 730 pkt ale w przeciągu ostatnich dwóch sezonów na trzech biegach osiągnęły poziom 730 pkt, proszone są o podesłanie nam tej informacji. Ponadto osoby, które są już opłacone na nasz bieg, ale posiadają ranking 730 pkt. również proszone są o kontakt. Zawsze chcemy jak najlepiej nagradzać najlepszych zawodników. Nagrody finansowe pozostają niezmienione od poprzedniej edycji, ale darmowe wpisowe dla elity powinno w minimalnym stopniu zrekompensować wam inwestycję w bieganie jakie musicie poczynić, aby biegać na takim poziomie – dodaje Sebastian Chłanda.

Będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, organizatorzy przewidują także upominki dla najlepszej zawodniczki i zawodnika „Ziemi Gorlickiej”.

Program imprezy:

11.11.2022 (piątek)
godz. 18:00 – 19:30 – biuro zawodów (wydawanie pakietów na ULTRA BESKID NISKI)
12.11.2022 (sobota)
godz. 5:15 – 06:30 – biuro zawodów (wydawanie pakietów na ULTRA BESKID NISKI)
godz. 7:00 – START ULTRA BESKID NISKI
godz. 7:30 – 09:30 – biuro zawodów (wydawanie pakietów na BIEG GŁÓWNY)
godz. 10:00 – START BIEG GŁÓWNY
godz. 13:00 – dekoracja
godz. 15:00 – zamknięcie strefy mety

Więcej informacji i zapisy:

https://bieggorski.pl/

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce