VIII Bieg Ursynowa: Start w południe 14 czerwca

 

VIII Bieg Ursynowa: Start w południe 14 czerwca


Opublikowane w czw., 13/03/2014 - 16:02

Znamy już termin tegorocznego VIII Biegu Ursynowa. Impreza odbędzie się 14 czerwca o godz. 12.00. Po raz trzeci z rzędu bieg będzie miał rangę Otwartych Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 km pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Bieg Ursynowa organizowany jest od 2007 roku. W pierwszej edycji wystartowało 280 osób. W kolejnych latach zawody urosły do rangi jednego z większych i chwalonych przez zawodników biegów na średnich dystansach w stolicy. W 2013 roku do mety dobiegło ponad 1600 osób. W tym roku organizator spodziewa się na starcie nawet 2500 biegaczy i biegaczek z całego kraju.

Płaska i prosta trasa z niewielką ilością zakrętów czyni Bieg Ursynowa jednym z najszybszych na tym dystansie w Polsce i sprzyja biciu rekordów osobistych zarówno przez zawodowców, jak i amatorów. Rekord trasy należy tu do Henryka Szosta, olimpijczyka z Londynu, który w 2012 r. osiągnął wynik 13 minut i 59 sekund.

W zawodach brali udział również inne osobistości polskich biegów ulicznych, m.in.: Dominika Nowakowska (zwycięstwa w 2012 i 2013 r.), Artur Gardzielewski (triumfator z 2013 r.), Yared Shegumo (ubiegłoroczny zwycięzca Maratonu Warszawskiego), Michał Kaczmarek, Dorota Gruca czy Aleksandra Jakubczak. „Również w tym roku spodziewamy się elity zawodników z Polski” - informuje Urząd Dzielnicy Ursynów, organizator imprezy, w komunikacie prasowym.

W 2014 r. trasa biegu pozostanie niezmieniona w stosunku do kilku ostatnich edycji. Start odbędzie się pod Ratuszem Dzielnicy Ursynów, a następnie zawodnicy pobiegną Al. KEN, ulicami Herbsta, Romera i Surowieckiego i z powrotem Al. KEN do mety zlokalizowanej przed Ratuszem. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

„Obecnie dopracowywane są szczegóły biegu i wkrótce podamy więcej szczegółów, wśród których będzie wiele niespodzianek, w tym nazwa nowego sponsora tytularnego” – czytamy dalej w komunikacie. Zawarta jest w nim również informacja, że zapisy do biegu rozpoczną się w pierwszej połowie maja, o czym organizator powiadomi na stronie www.ursynow.pl. My również przypomnimy Wam o rozpoczęciu rejestracji. 

mat. pras. / red.

fot. Urząd Dzielnicy Ursynów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce