Vincent Yator na dopingu! Kenijska lista wstydu się wydłuża


Opublikowane w czw., 03/10/2019 - 10:58

Kenijski maratończyk Vincent Kipsegechi Yator (nr 99 na zdjęciu) został zawieszony w prawach zawodnika za stosowanie środków dopingowych.

W organizmie Yatora wykryto testosteron, prednizon oraz prednizolon.

Sprawą zajmuje się Komitet ds. Integralności Lekkiej Atletyki przy IAAF, wyrok poznamy w najbliższych miesiącach.

Maratońska życiówka 30-letniego dziś Vincenta Kipsegechi Yatora to 2:09:59, uzyskana w lipcu tego rok w Gold Coast Marathon (czwarte miejsce). W półmaratonie łamał 60 minut (59:55 w Yangzhou w 2015 r.).

W tym roku Kenijczyk startował m.in. w Maratonie Wiedeńskim, gdzie był siódmy z czasem 2:10:02. W grudniu zajmował trzecie miejsce w Honolulu (2:15:31), a w październiku dziesiąte miejsce we Frankfurcie (2:12:03). W 2010 r. sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Afryki na 5000m.

W lutym 2018 r. Vincent Kipsegechi Yator uszedł z życiem z dramatycznego wypadku samochodowego na drodze Nairobi – Eldoret. W tym samym wypadku zginął znany z tras polskich biegów - Francis Kiplagat Lagat.

Wygrywał w Białymstoku i Gdańsku. Zginął w wypadku

Vincent Kipsegechi Yator to kolejny Kenijczyk złapany na dopingu w tym roku. Kenijska lista wstydu obejmuje takie nazwiska jak m.in. Joyce Chepkirui, Jacob Kibet Kendagor, Sarah Chepchirchir, Abraham Kiptum, Cyrus Rutto, Asabel Kiprop, Hilary Kepkosgei Yego, Samson Mungaia Kagia, Jemima Sumgong, Lucy Kabuu, Salome Jerono Biwott czy rodzeństwo Felix i Jepkirui Kirwa.

red.

fot. wikimedia


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce