W Badwater znowu zmiana trasy. Zapisy od stycznia

 

W Badwater znowu zmiana trasy. Zapisy od stycznia


Opublikowane w śr., 19/11/2014 - 15:33

Do zapisów na 38. edycję ultramaratońskiego klasyka – Badwater, zostały jeszcze dwa miesiące, ale już wiadomo, że bieg odbędzie się na starej trasie.

W zeszłym roku organizatorzy i uczestnicy imprezy zostali zaskoczeni decyzją władz Death Valley National Park, które wycofały pozwolenie na przeprowadzenie biegu na swoim terenie. Przez moment wydawało się, że impreza w ogóle nie dojdzie do skutku. W ostatniej chwili udało się jednak zdobyć zgodę na zmianę trasy i po raz pierwszy w historii zawodnicy pobiegli po nowej marszrucie.

Wśród nich było również trzech Polaków: Zbigniew Malinowski, Dariusz Strychalski i Jacek Łabudzki. Dla nich zmiana nie miała znaczenia. Bez problemu dotarli do mety i zostali finalistami tej kultowej imprezy.

Kilka dni temu na swoim profilu społecznościowym organizatorzy poinformowali, że wszystko wraca do normy i Badwater 2015 wróci do Doliny Śmierci drogą na Mt. Whitney. Ta wiadomość ucieszyła ultramaratończyków, jednak przyczyny zeszłorocznej decyzji władz parku nie ustąpiły.

Dowodzili oni, że biegi organizowane dla grup powyżej 20 osób są zbyt niebezpieczne dla ich uczestników. W oświadczeniu wydanym w sierpniu tego roku, postanowili zakazać jakichkolwiek imprez w okresie od 19 lipca do 9 września w godzinach od 10:00 rano do zachodu słońca. Wtedy bowiem temperatura jest najwyższa.

Wydawało się, że trasa 2014 stanie się już stałym szlakiem biegaczy. Organizatorzy postanowili jednak zmienić godziny startu, który tym razem odbędzie się w trzech falach i będzie miał miejsce wieczorem. Każdy zawodnik będzie miał prawo do jednego samochodu technicznego i 4-osobowej załogi.

Zapisy ruszają 19 stycznia 2015.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce